hikte atmosfeer ft meegenomen. est opluisterde enkomt met du Zou u 't ook niet graag kunnen, dat speciale zingen of zangerig roe pen-of wat het is, van de Alpenbewoners 7 Dat dansende en huppelende juichen, dat lang uitgehaalde- zingen met de vlugge wisseling van borsttonen en koptonen, met verrassende wendingen, klaar, doordringend, schallend Men maakt er hier soms kennis mede door gramofoon- plaat of variété-nummer in de bioscoop, maar veel en veel mooier hoort men het op de bergweiden en tusschen de kale rotswanden van de Alpen. Daar laten de bergbewoners het schallen om elkaar een groet te brengen, of om de een zaamheid minder te voelen, wanneer zij alleen in de bergen zijn en tusschen de zwijgende, indrukwekkende majesteit van de bergnatuur de eenige mensch op de wereld schijnen. Daar krijgt het jodelen ook zijn bijzonder effect door.de sterke weer kaatsingen van het geluid tegen de bergen. Vooral wanneer men het daar hoort, krijgt men onweerstaanbaar lust, ook zijn stem te laten springen en schallen om het maar gauw te staken, vanwege de hopelooze mislukking der eerste pogingen. Een prachtige les in jodelen kon men krijgen, wie kortgeleden in Interlaken was, waar een internationaal jodel-cöncours gehouden werd. Honderden jode laars, vereenigd in clubs, waren daar bijeen en lieten daar hooren, wat echt jodelen is. Padvinders liepen in den optocht met 'n „collecte-zeil", waarin men gaven in geld en goederen kon werpen voor een liefdadig doel. Ter afwisseling een herdersliedje, begeleid op de trek-piano. Jodelaars uit de Zwitsersche Alpen, in hun Paaschbeste kleeren op het jodel-concours De jongste deelnemers aan den jodel-wedstrijd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 17