c'Mode-oAllerki VRIJDAG 21 JULI 1933 Ruiten en strepen worden nog steeds verwerkt voor allerlei toiletten, zoo wel voor eenvoudige huisjaponnetjes als voor meer „gekleede" toiletten. De voorkeur voor dit materiaal verklaart zich doordat de verwerking ervan schijn baar weinig moeilijkheden oplevert. De coupe van 'n geruite of gestreepte japon kan 't beste heel eenvoudig wezen en de garneering ervan vindt men gemakkelijk in het materiaal zelf. Toch is er deze moeilijkheid, dat ruiten en strepen met zorg gekozen moeten worden. Met een groote ruit bijvoorbeeld kan een vrouw, wier slankheid te wenschen overlaat, er monsterachtig uitzien. En hetzelfde geldt voor strepen van markante kleuren. Het veiligste handelt men, als men 'n niet te groote ruit neemt in tamelijk gedekte kleuren of 'n paar tinten van een en dezelfde kleur. Dezelfde reserve neme men liefst in acht bij streeppatronen. Blauw of zwart met beige, grijs of wit zijn kleuren-combinaties welke wel geschikt zijn voor iedereen. 'n Combinatie van ruiten of strepen met effen stof is zeer gewild. Kleine effen man teltjes worden bij geruite of gestreepte japonnen gedragen evenzeer als 'n geruit of gestreept manteltje bij 'n effen japon. 'n Effen garneering, al bestaat die ook slechts uit kraagje of das met manchetten of zelfs enkel uit 'n paar groote knoopen De winnares van den Grand Prix d' ele gance feminine te Parijs, Mademoiselle de Souza. of uit 'n ceintuur, is iets wat 'n geruite of gestreepte japon noodig heeft om „af" te wezen. De sierlijke geruite japon van onze af beelding, welke als effen toch niets anders heeft dan 'n ceintuur, wordt gedragen door de Metro-Goldwyn-Mayer-filmster Karen Morley. Onze groepfoto laat eCnige mannequins zien, die op den Duitschen Derby-dag in Hamburg-Horn de nieuwste zomertoiletten vertoonden. Interessant is het specifiek vrouwelijke bij al deze fleurige toiletten met garneering van strookjes en strikken, met aardige kleine pelerines en schilderach tige groote hoeden. Daar is ook de bontgarneering niet alleen de traditioneele vos, maar ter bege leiding daarvan is zelfs 'n groote mof op 't appèl verschenen en 'n echt zomersch toiletje heeft 'n kleine pelerine omzoomd De Metro-Goldwyn-Mayer-filmster Karen Morley in 'n sierlijke geruite namiddagjapon. Mannequin-parade op den Duitschen Derby dag in Hamburg-Horn. met bont. Vooral de mof hoort onge twijfeld thuis in de rubriek der mode dwaasheden. Daar toe mogen we ook wel rekenen de eenigszins overdre ven lengte van deze luchtige lichte toi letten. Wat zou er in de praktijk bij dergelijke lange rokken van den zoom onzer japonnen terecht komen Of zouden die enkel bestemd zijn om in auto en salon te worden gedragen Hoe dit ook zij, dergelijke toiletjes behoeven niets in te boeten van hun charme wanneer ze 'n handbreed korter worden genomen. Naast de bontgarneeringcn hebben we, voor den zomer, ook weer de veeren boa terug gekregen, zoowel lange veeren boa's aft de kortere welke opzij, met 'n strik, worden gesloten. Evenals de ruches van organdie zijn ze in elk geval van 'n meer zomersche allure dan 't zoogenaamde zomer- bont. Onze derde afbeelding vertoont Mademoiselle de Souza, de winnares van den Grand Prix d'éligance fiminine te Parijs, in het fraaie toilet voor deze gelegenheid gecomponeerd door het modehuis „Francis". Dit toilet, dat met zijn zeer wijden rok, met het schootjeslijfje en de ruchegarneering zoo sterk herinnert aan oude tijden, is inderdaad van een groote bekoorlijkheid. PAULA DEROSE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 18