DEN DRACHT 1 230 VRIJDAG 21 J UI J 193} No. 8 Wo Mooi Jane d> van ■mee. Je kan m'n nog zoovee vertelle,' - ik bluuf ik mae in den dracht Dienk je da'k zo een wil weze, waer een iedereen om lacht Ik 'ou ik in'n zeven keuzen, en m'n stikken en m'n .goed En ik gee m'n slechtste musse nie voe den medernsten 'oed Ka zee Ik gae op m'n burgers, - ik zeg ik je Hek we gek, wil jie ok a rond gae,o.ope' mie zo'n nut 'eSnejë nek?- Meisje, 'ou je bje de ze.den van je grootemocder, meid - Dienk is an de bloedkeraolen die je laeter van m'n 'eit. Dienk is an m'n gouwe stikken, an m'n Biebel mie da slot Dienk je da je dat riog 'kriegt dan Nee, Moei Jane is nie zot Wil jie ok zo'n flodder worre, mie die vodden an je lief, kom je nie mi ia m'n deure, E'k geliek of nie, wablief O mae Wa 9ier d'f van mee. Moei die kan zo vreed erg zeure, noe is 't wee den burgerdracht 'k zeg, je mo j'er nie an steure, 't beste is inae da je lacht, 't Burgergoed is vee bekwaemer, 't Stae vee beter, wouent nie Al die beuken en die doeken, wat een onder'ou is 't nie Misje, gae jie op z'n burgers, Ik mag ik dat we is zie Wi je m'n nog meer plezierc, Knip een ponnie-kop d'r bie O inae I Een rijk Zeeuwsch land schapje onder Sir Jansland. S De werkers trekken aan den arbeid in nijver Stavenisse. Middagvetpoozing in het gemoedelijke Seherpenisse. '.Mi "V Een vriendelijk en zonnig kijkje op welvarend Kwadendamme. Scheepvaartvertier in het knusse haventje van Hoofdplaat. Als de Goesche stadsgrachten prijken in zomertooi.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 6