Zeeuwsche Omroep Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in wel ken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Vlissingen, dat de kring van geitenfokkers op Schouwen een uitstapje gemaakt heeft naar Serooskerke, waar men ook op den Vlissingschen boulevard vertoefde bij de standbeelden van Naerebout en De Ruyter,alwaar welsprekende redenaars gewezen hebben op de groote daden dezer mannen. Opwekkende voorbeelden Tegenwoordig is er heldenaard en heldenmoed voor noodig om fokker te blijven Onze correspondent te Middelburg seint, dat zijn stadge- nooten met groote vreugde hebben waargenomen hoe in de haven een geheele scheepslading met Noorsch hout is aange komen." Brave burgersDe meeste menschen letten meer op de splinters in andere gemeenten, dan op de balken in eigen om geving 1 Alle andere geruchten ten spijt is het houden van kippen in onze provincie uiterst vcordeelig. Althans 'n spreker op 'n pluim vee-vergadering heeft uitgeroepen, dat iedereen in Zeeland er geld bij legt I Uit Zierikzee bericht men ons met geestdrift, dat de eerste steen is gelegd van de nieuwe bad-inrichting. Bij deze gelegen heid heeft de voorzitter al de aanwezigen opgewekt om obligaties Het oogenblikkelijk aanbod moet niet van dien aard zijn ge weest, dat men bij 't voorloopig gebrek aan water alvast in het geld kon zwemmen. B. en W. van Middelburg willen bij politie-verordening het werpen met etensresten op openbare wegen en in dito plantsoenen ten strengste verbieden. Jammer Het lijkt ons een populair vermaak met verrassende effecten, dat de autoriteiten met dit verbod ten doode toe treffen gaan. Men meldt ons uit Graauw, dat daar 15 Augustus een wieler wedstrijd zal worden gehouden. Onder de prijzen valt vooral een prachtig thee-servies op. Hiermede tracht men blijkbaar de renners te lokken die elders op de koffie kwamen. De Vlissingsche raad besloot het venten met gerookte palingen gedurende de kermissen onverbiddelijk te verbieden. Men vreest hiervan den ondergang van de palingrookerij op Walcheren. In andere deelen van ons land rookt men liever tabak en si garen. Een loopjongen van 'n onderneming te Goes, die voor zijn patroon per fiets om zeep moest, heeft 'n anderen wielrijder ge torpedeerd, die daarbij 'n flauwte kreeg. Het „om zeep gaan" is bepaald besmettelijk Een eerder in het water gevallen concert van Excelsior, zoo schrijft men ons uit Kloetinge, heeft thans met veel succes plaats gehad. De waterschade aan den drenkeling is zeker niet groot geweest 1 Uit Breskens telefoneert men ons dat het opleidingsvaartuig „Prinses Juliana" met tachtig passagiers op 3 Aug. a.s. aldaar binnen zal vallen, 'n Feestcommissie is in wording. Na zoo'n val lijkt ons „eerste hulp bij ongelukken" of 'n Roode Kruis-colonne meer op haar plaats Tot de volgende week, dames en heeren 1 Wielerweg-wedstrijden behooren in Zeeuwsch- Vlaanderen dit jaar tot de orde van den dag Te Philippine en Clinge werden op een zelfden dag wedstrijden georga niseerd. n Kijkje tijdens een der ritten te Clinge. De schuttersvereeniging Ja- coba van Beieren te Goes maakte van haar populairen vice-voorzitter een mikpunt (van de teekening althans en de schutters berekenen de trefkansen. De jachtopzienersbond van Zeeland organiseerde een schietwedstrijd. Een foto van t schieten op kleiduiven. Zwemwedstrijden te Terneuzen. Onder groote belangstelling hadden te Terneuzen op Zaterdag 22 Juli provinciale zwemwedstrijden plaats. Een kijkje rondom de Terneuzensche zwemschool tijdens de wedstrijden. Van de zwemwedstrijden te Ter- neuzen. Een dubbele duiksprong j De kersen, waarvan de campagne tot heden druk was dit jaar, hadden een goed gewicht, wat aan het gezicht van den Zuid- Bevelandschen kooper wel is te zien. VRIJDAG 28 JULI 1933

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25