Zeeuwsche Sport 'WWB No. 9 De door E.M.M. georganiseerde provinciale athletiek- wedstrijden te Middelburg. Kiekje uit de 100 M. hardloopen, klasse B. Boreel gaat aan den kop. Een warme zomermiddag, bij uitstek geschikt voor 't houden van 'n atletiekwedstrijd. Zoo was het Zaterdagmiddag, toen E.M.M. zijn athletiekwedstrijden hield te Middelburg. Mooie wedstrijden zijn het geworden, met tallooze zeer aantrekkelijke momenten voor den toeschouwer. Jammer, dat er niet meer belangstelling gewekt kan worden voor deze sport. Een handjevol toe schouwers stond rond het akelig Ieege veld. Alleen de athleten en het heen en weer geloop der jury brachten eenig leven. Voor de- rest was het stil. Toch verdient de athletiek meer belangstelling. Zeker, het opwindende van een voetbalwedstrijd vindt men niet bij deze kampen. Maar zijn athle tiekwedstrijden niet vaak sportiever? Wij geven toe, dat athletiek niet gemaakt kan worden tot een kijkspel gelijk voetbal, dat soms tweemaal drie kwartier spannend zijn kan en sensatie geven. Maar zijn dan de 100 meter races niet spannend Is een strijd op de tusschenafstanden 400 en 800 meter niet mooi De springnummers op een athle- tiek-wedstrijd zijn niet minder spannend. Spanning was er trouwens op elk nummer j.l. Zaterdag. Jammer is alleen, dat het publiek te moeilijk de verrichtingen op de werpnummers kan volgen. Begrijpelijk, dat deze dan ook niet veel belang stelling hebben. Er is veel moois te bewonderen geweest, al was het alleen de stijl van enkele loopers. Zoo zagen wij b.v. Boreel en v. d. Feltz als twee schitterende figuren op de loopbaan en niet minder v. Sorge. Anderen, hoewel soms niet minder sterk, geven een zeer slechten stijl te zien. Duidelijk komen ook de moeilijkheden naar voren, welke de athleten op te lossen krijgen. Goede taktiek, maar meer slechte taktiek kregen wij te zien. Vooral op de loopnummers zagen wij vaak hoe een deelnemer direct of even na den start den kop nam, en op deze wijze zijn concurrent over de geheele baan trok om later de leiding te moeten afstaan aan dien concurrent, die zijn krachten bewaard had voor de eindspurt. Een andere groote tactische fout was, dat sommige loopers vlak naast den leider gingen loopen en op deze wijze een groot aantal meters meer liepen dan hun Collega's. Dat zijn enkele dingen, die nog geleerd moeten worden. Over het VRIJDAG 28 JULI 1933 283 genoot de Bruijn is kampioen met 1.70 M. In de C-klasse werd J. B. D. Aerssens (Marath.) eerste met 1.60 M. De 800 meter gaf een mooien strijd te zien, waarbij Bruijnooge (Marathon) eerste werd in 2 min. 18.8 sec. in de B-klasse. De C- klassers deden het in korter tijd; hier werd A. Kambier (E.M.M.) eerste in 2 min. 12.4 sec., daarbij den kampioen van Opdorp (E.M.M.) ver beterend met ruim 3 sec. De kampioen vèrspringen v. d. Schuur (E.M.M.) werd ook nu weer eerste in de B-klasse met 6.44 M., dus 3 c.M. onder zijn kampioensprestatie. De C-klasse gaf een groote verrassing, waar Labrujère (E.M.M.), wiens gemiddelde steeds beneden 6 M. De C-klassers op de 100 M. in actie, tijdens de athletiekwedstrijden te Middelburg. W. Vreeken wist in dit nummer te zegevieren. De provinciale athletiekwed strijden te Middelburg. Een welgeslaagde sprong van den B-klasser v. d. Schuur, in 't num mer hoogspringen met aanloop. lag, thans 6.24 M. sprong en eerste werd. Speer werpen bracht P. Kambier (E.M.M.) op 44.64 M., dat is ruim 4 M. boven het kampioenschap, dat op zijn naam staat. In de C-klasse werd niet minder gepresteerd en wierp P. de Munck (Wilh.) 44.38 M. De 3000 M. gaf jammer genoeg niet den strijd, dien wij verwacht hadden, daar Kambier (E.M.M.) zich voor dit nummer had laten afschrij ven. Nu won Bruijnooge (Marath.) gemakkelijk in B met 10 min. 5 sec. In C was een prachtstrijd te zien tusschen v. d. Dussen (E.M.M.) en Hopsma (Zeemacht), v. d. Dussen (E.M.M.) won tenslotte door een schitteren de eindspurt in 10 min. 56.2 sec. Discuswerpen was in B voor A. W. Vreeken (E.M.M.), die met 'n worp van 33.45 M. bijna een meter boven zijn kampioensprestatie is gekomen. Z'n broer W. Vree- ken (E.M.M.) werd in de C-klasse nummer 1 met 27.12 M. De 4 x 100 M. was weer voor E.M.M. in 47 sec., terwijl ook de Olymp. estafette door E.M. M.'s eerste ploeg werd gewonnen in 4 min. 3 sec. Met een grooten puntenvoorsprong werd E.M.M. eerste der vereenigingen, n.l. 60 punten, terwijl Marathon tweede werd met 26 punten. Een reus achtig verschil, dat gezien de prestaties op de kampioenschappen evenwel te verwachten was. Op de provinciale athletiekwedstrijden te Middelburg toonde Bruijnooge zich zoowel op de 800 als 3000 M. de sterkste. Kiekje van den overwinnaar. De snelste sprinter der wereld in caricatuur. Zóó zag onze teekenaar den Amerik. neger Metcalfe, die te Stockholm onzen kampioen Berger tweemaal klopte. algemeen zijn evenwel zeer goede prestaties gele verd en verschillende C-klassers zijn naar B gepromoveerd. Op de 100 meter zijn niet die pres taties geleverd ais op de Zeeuwsche kampioen schappen. Boreel (E.M.M.), die in de B-klasse zegevierde, had evenveel tijd noodig als W. Vreeke (E.M.M.) in de C-klasse n.l. 12 sec. In de series werden zeer slechte tijden gemaakt. Het kampioenschap, dat op naam van Boreel staat, werd door hem behaald met 11.7 sec. Op kogelstooten overtrof de A- klasser Schipper (E.M.M.) zijn kampioensprestatie met 4 c.M. en wierp 11.54 M. Inde B-klasse was P. Kam bier eerste met 10.40 M., terwijl in de C- klasse O. de Pagter (Wilhelm.) met 9.88 M. eerste werd. Hoog springen kwam niet hooger dan 1.60 M. in de B-klasse, waar v. d. Schuur (E.M.M.) eer ste werd. Zijn club-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27