Oost-Zeeuwsch Vlaanderen DE BONNEN 262 VRIJDAG 28 JULI 1933 Zomermiddag op de Schelde bij Walsoorden. Een der prachtige, koele weelen onder Ter Hole No. 9 De kaartclub Zomertafereeltje aan een der weelen onder Kuitaart Wa ftfcei Jane d'r van zee. Hoe bouwvallig het molentje van Zand bergen (gem. Graauwer ook bijstaat, voor het landschap is het onmisbaar De dorpsjeugd van Nicuw-Namen loopt Kk. uit, zoodra de fotograaf zich vertoont. Een verrassend panorama van het rus tige Zeedorp, gemeente Ossenisse Jae, ik spaere alle bonnen, zonder bonnen koop ik nie En ik riuil ze tegen centen bie noom Jan en tante Pic. 'k E d'r nog veleden jaer, ee, 'n nikkel theespul op ge'ad dae stieng Pier toch van te kieke, nee, da zat 'n toch nie glad. Pier die is zo tegen bonnen, dat e 'k noe nog nooit 'ezie Maer ik zegge altied jongen, zonder bonnen koop ik nie. Alles wa je los kan kriege, zo mae hratis, pak 'et an En je weet noe toch mae nooit is of je 't nie 'ebruke kan. Schele Pier, 'ier uut de wienkel, 'ael de bonnen oovra uut; En ik zegge das de klepel, waevan 't mooie klokje luudt 1 Nie voe niks ried die noe zomae in een auto langs de straet Dien auto 'eit 't'n op de bonnen; Je ziet, dat is nog nie zo kwaed, o mae 1 Wa Pfer d'r van zee. En ik bin ik tegen bonnen, al ellende en verdriet; Oockoop duurkoop, en zo is 't 'et wa je van die bonnen ziet. Doch jie soms da wulder alles zomae krege en voe niks? 'n Gulden waerde op die bonnen, die betael je mie een riks Liefdewerk mo je nie zoeke bie den besten wienkelier; En da ka je nie verlange, 'urn doet 't nie voe z'n plezier. Al da spul da je kan kriege, is vernikkeld of verguld Dacvoe koopc sommigte zich tot d'r nikke in de schuld Gee mien 't spul mae zonder bonnen, a 't goekoop is, en gin zoo En dan krie jie al die bonnen voe mien part gratis kedoo

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 6