Vï&uwettteo&H" is van zwart laksatijn én maakt 'n bizonder fraai effect op 'n luchtige witte japon, met 'n gestrikte ceintuur, eveneens van zwart laksatijn. Nu, zoo zoetjesaan, de herfst begint te naderen, duiken er meer serieuze modelletjes op, mantelpakken van linnen en van fijne wollen stof. De rok ken daarvan zijn eenvoudig, met enkele openvallende plooien ter hoogte van de knieën. De bijbehoorende manteltjes zijn kort. Het is 'n loshangend jasje, aan den hals gesloten, liefst met 'n strik; of 'n soort bolero met breed omgeslagen, door knoopen op hun plaats gehouden revers; ofwel 'n kort manteltje, naar voren toe af gerond en gesloten met twee tegen elkaar aan liggende knoo pen. NIEUWE HOEDEN 'n Paar fraaie toiletten van de Henleg Regatta. MANTELS MANTELCOSTUUMS De zomer heeft ons een groote verscheidenheid gebracht van aardige kleine en grootere pelerines, van kleine luchtige manteltjes met korte vleugel mouwen. Een der nieuwste creaties op dit gebied is 'n half lange mantel met zeer wijde, tot den elleboog reikende pofmouwen. De mantel, met omgeslagen revers en van voren open hangend, Een zomersch toilet, gedragen ter gelegenheid van den jaarlykschen cricket-wedstrijd tasschen Eton en Harrow. de gebêurtenis zelf. De nieuwe modellen wor den gefotografeerd en de foto's ervan worden uitgezonden de heele wereld door. Zoo vertoont dan onze middelste foto 'n paar toiletten, welke bizonder de aandacht trokken op den laatsten dag der beroemde Henley Regatta. Ze zijn 't dan ook wel waard, be keken te worden. Vooral het toiletje links met de sierlijke en uiterst bewerkelijke garneering van smal zijden lint mag men zeker feestelijk noemen. Het toilet daarnaast vormt, met parasol en al, 'n fraaie combinatie van wit en zwart. Het zomersche toiletje van onze eerste foto werd de wereld in gedragen ter gelegen heid van den beroemden jaarlijkschen cricket wedstrijd tusschen de niet minder beroemde Engelsche Eton-en Harrow-hoogeschoien. Het eenigszins stijve organdie leende zich uitste kend voor de strookjesgarneering van dit fraaie jeugdigfrissche toiletje. VOOR DEN HERFST Met de gedachte aan den komenden herfst wer den ook reeds de nieuwste créaties op hoeden- gebied de wereld in gezonden. De Parijsche mode ontwerpster Madame Gaby Mono lanceert eenige gracieuze modellen, waaruit blijkt dat in het komende jaargetijde onze hoeden weer met veeren gegarneerd zullen worden. Er is 'n nauwsluitend hoedje van witte tafzijde, aan den achterkant gegarneerd met twee zwarte crosses. Een ander toque-model van licht grijs tissu is gegarneerd met een vogel in dezelfde tint en met 'n grove lichtgrijze voile. Het sierlijke model van onze afbeelding van soe pel blauw vilt heeft als garneering 'n licht blauwe fantasie-veer. PAULA DEROSE. MODE-SHOWS BIJ ALLERLEI GELEGENHEDEN Een der eerste nieuwe modellen voor den ko menden herfst. Hoed van soepel blauw vilt, gegar neerd met 'n licht blauwe veeren-fantasie. Het is wel interessant op te merken hoe tegen woordig allerlei gelegenheden worden aange- 1 grepen voor 'n mode-show. Het is niet alleen meer de renbaan, waar de mode-parade 'n bijna even groote plaats inneemt als de paarden sport, maar ook allerlei ander gebeuren-wordt vereenigd met een tentoonstelling der nieuwste creaties op modegebied. Misschien is dit vroeger ook al zoo geweest. Heeft de vrouw er niet altijd naar gestreefd om zich, bij feestelijke gelegenheden, ook extra feeste lijk te kleeden om zich dan van haar allerbeste zijde te doen bewonderen Vroeger echter was dit meer 'n bijkomstigheid en waren de fraaie nieuwe toiletten hoofdzakelijk bestemd om furore te maken in den beperkten kring van vrienden en kennissen. Nu is er geen beperking meer. Daar waar zich een gelegenheid aanbiedt voor het paradeeren van nieuwe toiletten, daar verschijnt ook de persfotograaf, die zijn wereld kent, die weet dat minstens even zoo velen zich interes seeren voor de fraaie of excentrieke toiletten, welke er bij het een of andere gebeuren ver toond worden als er belangstellenden zijn voor

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 18