Ip WMlmÊ turn™.-* Zeeuwsche Omroep Koffie-uurtje onder kinderen te Nieuwvliet. VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1933 Een koel zitje in de schaduw onder Hoek. Ofschoon er op 't oogenblik weer een gure wind waait, troffen we onder onze foto's van de vorige week nog eenige, die aan de warmte herinneren. Een afkoeling onder het werk te Middelburg. Een gezonde en stevige drieling te St. Jansteen kreeg het ook met de warmte te kwaad en na een aan val op de portemonnaie van vader klampen ze de plaatselijke ijsco aan. Badende koeien te Vrouwenpolder. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in wel ken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Vlissingen, dat de justitie uit Middelburg het „behendigheidsspel" in „Brittannia" bezocht heeft. Van 'n verbod heeft men echter nog niets gehoord. De heeren van het gerecht kunnen heusch wel tegen hun verlies 1 Uit Middelburg berichtte men ons, dat het raadslid mevr. Weil in de jongste zitting heel veel interessante dingen over de „Ziekte van Weil" meegedeeld heeft. De vroede vaderen luister- j' den met bewonderenswaardig geduld naar de uiteenzetting. Een van hen, die blijkbaar de zaak niet goed begrepen had, zei bij de j sluiting der vergadering tot de spreekster vol deelneming Het beste met uw man Onze correspondent te Hulst schreef ons, dat een pakket met jj 400 gouden tientjes, dat door de Amsterdamsche Bank,_in 't Jj begin dezer maand, naar Hulst was gezonden, nog steeds niet J gearriveerd is. De verbindingen met Zeeuwsch-Vlaanderen zijn erg slechtj j Een Goesche zakenman is op het lumineuze idee gekomen om iederen klant, die voor 'n bepaald bedrag besteedt, 'n levenden jongen haan cadeau te doen. Aanvankelijk was hij van plan om wekkerklokjes te geven, doch op aandrang van de Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat koos hij opgemelde dieren. Het succes was groot. Iedereen was er als de kippen bij Te Ierseke is uit de serre van een bakker 'n kist met flesschen bier ontvreemd. De dieven hebben bepaald gedacht, dat iemand, die Z'n brood heeft, zijn bier wel missen kan. Wij vernamen, dat de muziekvereeniging te Domburg een nieuwe tent heeft laten bouwen, omdat men in de oude veel te dicht op elkaar zat. j Thans kunnen ook weer corpulente leden aangenomen worden. Het peil van het corps zal daardoor reusachtig stijgen. Dikke menschen blazen, vooral bij warm weer, het beste Dank zij den steun van de Oudheidkundige Bonden, worden bijna in alle Zeeuwsche plaatsen uitstapjes met bejaarde lieden ondernomen. De vliegtuigmanoeuvres boven Zeeland zijn schitterend ver- loopen. Slechts op een dag weigerde even 'n deel van het lucht- geschut. Om dit hiaat aan te vullen, schoten toen 'n paar officieren echter uit hun slof! Tijdens een kindervoorstelling in het circus te Vlissingen heeft een leeuw bijna z'n temmer opgegeten. Wanneer er geen groote menschen bij zijn, dan durven die beesten De verloting van het Crisiscomité, of beter gezegd door het Crisiscomité, heeft te Goes plaats gehad. Het viel bijzonder op, dat er onder de prijzen zooveel lucifershangers en fraaie pijpen Nu men de belastingbetalende Goesenaars zoo'n 'leelijke pijp laat rooken, was het sympathiek van het Crisiscomité iets in die richting ter verzachting te doen Tot de volgende week, dames en heeren De scheepjes op het droge. Voor de perio- dieke opkalefatering liggen de Breskensche schepen tegen de glooiing van de haven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25