DE KERMISSE VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1933 No. 10 Op de boot naar Breskens wor denom het trambedrijf weet wat op te doen levenreclame biljetten verspreid voor een tocht je naar de Belgische kust per S. B. M In de straten van Hulst is het rustig op een warmen dag Onder den molen te Boschkapelle Wet Moei Jet tic de van zag Pech! (St. Joostland) E d'r glad niks van 'ezie, Bin de deur nie uut'ewist Vroeger was dat alles anders Dan a'k dat nie gaern 'emist. Mae noe zo mae glad alleenig, menschen nee, da doe m'n nie 'k Zie m'n eige dae a zitte, op de dansvloer bie Keepie Vroeger trok je mie je zessen 's merges vroeg a op de pad Allegaere koppels, menschen- lieve, je wist nie 'oe j't 'ad 1 Zukke diengen, die gaen over Zukke diengen gae verbie Zit je 's aeves bie de krante, en je dienkt t'r glad nie bie. 'k E alleen vanmerge vroeg nog even tegen Pier 'ezeid Oae jie noe mae kermis'ouwe 'Ope da je 't plezierig 'eit. Maer één dieng mo'k je nog vraege, en dan gae je mae, allee Brieng voe 't ouwe mensch een groote goe-gerookte pellik mee En dat 'eit t'n ok gedae ok k'E d'n a gereed gezet En ik wil je we vertelle, die pellik eet ik op m'n bed, o mae Wet 'piec d'r van zag Niks, m'n 'eden, ka je begriepe, 't kermisspul is uut den tied 't Lieken mooi, zo is van buten, mae 't is ermoei wa je ziet. Voe Moei Jane kocht ik pellik, en d'r was ze mee kontent Hu 1 Mo jie gin kermis 'ouwe, zee ze, bin jie noe een vint Mae ik liet ze petjes praete, en ik keurden nae den tram, En noe gae ik voe twee daegen glad alleen nae Rotterdam, o mae Kijkje op Ellewoutsdijk

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 6