ur"-. •>"rr Een blik achter de scher men van de waschinrichting. Ijverige handen zorgen on danks de hitte van den dag en de warmte van het lokaal voor ons waschgoed. Laten zij er aan denken, die verkoeling kannen zoeken in bosch en aan strand. (Terneazen) m.-.c En terwijl wij ons om spijs of drank nog nauwe lijks bekommeren, wordt er achter de schermen al weer gezorgd, desnoods lachend, voor ons dage- lijksch hapje. Hoe de bekende Philip piensche mossels wor den ingemaakt. Stelt u eens voor, dat wij menschen deden wat wij zeiden, en zeiden wat wij meenden.... Indien we dit gingen doen, zou het in de wereld een onhoudbare toestand worden. Want de mensch is nu eenmaal slechtdenkend en kwaad- sprekerig van aard, en hij doet zich graag beter voor dan ie is. Hij is er huiverig van, iemand in het gezicht iets onaangenaams te zeg gen, en doet dit liever achter zijn rug. Tja.... als men dit niet deed? De wereld zou er misschien beter uit zien, maar anderzijds zou het leven er vele illusies r-r*** Als de schermen open gaan van een ons on bekend bedrijf. Kreu- kelvangst in het bassin van de firma Wijne te Philippine. V door verliezen. Wij leven dikwijls van den schijn, willen niets anders zien, en nemen maar graag aan, dat de werkelijkheid mooi is en goed. Hoe velen zouden hun levensmoed niet verliezen indien zij werkelijk de gedachten van hun mede- menschen konden lezen O, mevrouw Pieters, wat een snoes van een baby 1 (wat een akelig spierelig wicht 1) Ja, mevrouw Jansen, maar uw kindje is ook erg lief (behalve dat het wurm heele nachten ligt te schreeuwen). Gunst, mevrouw Pieters, en wat een aardig jurkje (vast en zeker een uitverkoop-prul). Ja, mevrouw Jansen, maar u hebt een beeld van een kinderwagen (die is óók maar een tweede- handsch voor een prik 1). Ja, zoo gaat het 1 Veilig leeft de mensch achter de schermen van zijn eigen leven, en toont veelal een huichelenden buitenkant.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 8