En in de meubelmakerij denken ze aan ons, wanneer een ge makkelijke stoel wordt ver vaardigd; wij geven u een kijkje in het bedrijf, als de laatste hand aan het werk wordt gelegd. Het vervaardigen van het „geraamte", de zgn. karkas, van de Zeeuwsche muts. Bij het ziekbed van het poppenkind ach ter de schermen van het kinderspel. (Biervliet) 797 En van deze illusies leeft men. Mevrouw Pieters ge looft maar al te graag, dat mevrouw Jansen het méént, omdatzij zelf haar baby zoo lief vindt! En mevrouw Jansen gelooft even naïef, dat mevrouw Pieters het méént, en heimelijk gnuift ze, want de kin derwagen was inderdaad een tweedehandsch spulletje Omdat ieder graag het mooie behoudt, geeft ie de werkelijkheid veelal cadeau voor den schijn. Maar wanneer men zoo eens achter de schermen heeft gekeken, eerst van zichzelf, want dat is voor de juiste zelfkennis noodig, dan ziet men plotseling achter alk schermen. Dan treedt het geheelc leven voor het voetlicht, met al zijn wel en wee. Wij zien van de dingen den buitenkant. Van de taartjesbakkerij alleen de keurige etalage met al het verleidelijk zoet. Van het postkantoor alleen de brieven, die op gezette tijden in onze bus vallen. Van de waterleiding alleen den straal zuiver water, die verfrisschend in teil en emmer spat. Van den kunstschilder alleen de prachtige schilderij. Van den ijsco-man alleen het vriendelijk witte karretje. En ga zoo maar voort. We nemen alle goede gaven, zooals zij zich aandienen, vragen nooit of te nimmer naar de groote bekwaamheid, de vele zorgen en arbeid, die ze mogelijk maakten. Daarom is een tocht achter de schermen van het dage- lijksche leven zeer interessant, maar bovendien ook heel leerzaam. We zien veel, dat makkelijk lijkt, maar moeilijk blijkt. We krijgen wat meer waardeering voor ondankbaren arbeid, we krijgen tevens wat meer geduld, oordeelen en veroordeelen niet meer zoo vlug. Kort en goed, het leven achter de schermen, in de hotel keuken, in het kantoor, kortom, overal, vouwt een helder beeld open van het leven, zooats het in werkelijkheid is. Op dus het scherm voor den fotograaf,die het leven in zijn ware gedaante wil betrappen en weergeven. Of hij daarin geslaagd is? De foto's kunnen het leeren. VRIJDAG 4' AUGUSTUS 1933 No. 10 In de zetterij, waaraan we zelden denken bij het lezen van de courant, wordt haastig gewerkt aan het dagelijksche nieuws.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 9