No. 11 VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1933 zien, hooren en meemaken; je kunt er boter zien karnen, kranten drukken, diamanten zoeken, opereeren, Indiaansch beeldhouwwerk maken, eieren bakken, wolkenkrabbers bouwen, bloemen zaaien, vliegtuigen monteeren, marmer bewerken, stoffen weven; enfin, alles. Er is ook maar dat behoeven we eigenlijk niet te vermelden een serie vermakelijkheden, waaronder meer merkwaardigheden en uitvindingen zijn dan waarvan een gewoon mensch kan droomen. Deze kolossale en ongeloofeiijk uitgebreide tentoonstelling, die verbaast en overbluft, beantwoordt wel aan de wenschen en de bedoeling van de organisatorente demonstreeren wat zij verstaan onder een eeuw van vooruitgang, 'n Goeie honderd jaar geleden was Chicago een nederzetting (in 1829 stonden er precies 12 huizen) waar ze buiten de blokhut een grooten klomp vleesch boven een vuur eenigszins gaar maakten, waar de bleekgezichten nog onvervalscht pionierden en voor de Indianen moesten oppassen en nuMen denke slechts aan de wolkenkrabbers van de wereldstad aan het Michiganmeer, de tweede van Amerika, en overigens kan men op de wereldtentoonstelling zien, hoever men in een eeuw is vooruitgegaan in techniek, wetenschap en wat men tegenwoordig onder com fort verstaat. Een luchtfoto van een gedeelte van het tentoonstellingsterreingenomen bij de daling van het Italiaansche vliegbooten*eskader op het Michiganmeer. De meeste paviljoens en gebouwen zijn 's avonds overdadig geïllumineerd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 11