VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1933 Avondjapon van bedrukt crêpe georgette met cape-garneering tations" werd gedoopt, 'n benaming waarschijnlijk geïnspireerd door de sinaasappelen van het pa troon. De rok van dit toilet is ruim aangezet aan het gladde heupstuk; de gestrikte breede cein tuur is gedeeltelijk van zwart georgette, 'n Rond geknipte cape voltooit het geheel. Voor kleine meisjes, die naar zee gaan, heeft het Parijsche modehuis Lion 'n practisch ensemble ontworpen, dat bestaat uit 'iv gestreept zwem pakje, 'n donkerblauw rokje en 'n dito kort man teltje met '11 gestreepte baret bij het badpak hoo- rende. Het bovenste gedeelte van 't zwempakje fungeert als blouse bij het effen rokje. Groote hoeden. Met de warme dagen zijn overal de groote hoeden opgedoken, welke zich zoo sier lijk aanpassen bij lichte en luchtige zomertoiletten. De hoed onzer afbeelding, van fijn paardenhaar, heeft 'n ruimen „crinoline-rand", die bizonder flatteert, 'n Satijnen strik houdt den hoed vast op 't hoofd. PAULA DEROSE. Namiddagtoilet van gebloemde zijde met garneering van wit organdie ruches langs pofmouwtjes en halsuitsnijding. We zouden het, eenige jaren geleden, niet voor mogelijk hebben gehouden, dat zoo genaamde „gekleede" toiletten van katoe nen stof voor hyper-elegant konden gelden, zoo als nu het geval is. Of katoen nu in de mode is gebracht in 'n behoefte om zich aan te passen aan noodgedwongen zuinigheid ofwel om 'n gril zonder meer kunnen we in 't midden laten. Het feit is er in elk geval. Voor namiddag- en avondtoiletten wordt er vooral veel organdie verwerkt, welk luchtig materiaal, daar het eenigs- zins stijf is, zich in 't bijzonder leent voor slanke figuren. Dan is er piqué, 'n materiaal dat we ons herinneren uit onze kinderjaren. Het werd eigenlijk altijd nog wet gebruikt voor kinderkleeren - voor matrozenjurken en matro zenpakjes.' Nu hebben ook de moeders en de tantes en zelfs de grootmoeders het piqué overgenomen. Groote hoed van paardenhaar met „crinoline-rand" Piqué wordt verwerkt voor heelc jurken, voor korte jasjes en bolero's, voor lange en driekwart lange mantels, een en ander meestal gecompleteerd door 'n hoedje van hetzelfde materiaal. Dan heb ben we nog piqué blouses, piqué kragen en man chetten, piqué dassen en piqué vesten. Wat de kragen betreft is er dit practische nieuw tje de afknoopbare kraag. De kraag, van voren en van achteren eender, loopt eenigszins schuin naar beneden en eindigt daar in twee punten, elk voorzien van 'n knoopsgat correspondeerende met knoopen op de taille. Deze kraag, die dus zeer gemakkelijk kan worden afgenomen om te was- schen, is versierd met 'n gehaakt picot randje, evenals de bijbehoorende manchetten en de piqué strik, welke van voren bij den hals is aange bracht. Ook de manchetten worden, met 'n paar knoopjes, op de mouwen bevestigd. Dan zijn er de avondjaponnen van piqué. Daar is, bijvoorbeeld, 'n Parijsch model van wit piqué het lijfje, met 'n kleine bootvormige halsuitsnij ding, nauwsluitend de rok nauwsluitend om de heupen en vandaar klokvormig uitvallend. Dit toilet is gegarneerd met ajour ingezette rosetten van Tersch haakwerk onder in den rok en met iets kleinere rosetten in de wijde pofmouwtjes, welke op de schouders met 'n „kopje" zijn ingezet. Een- blauw fluweelen op zij gestrikte ceintuur voltooit dit eenvoudige doch fraaie en frissche geheel. Ook gebloemd piqué wordt verwerkt voor avondtoiletten. Er is 'n model, weer strak gehou den tot aan de knieën piqué leent zich niet tot gerimpelde strooken beige fond met blauwe en zwarte bloemen en gegarneerd met 'n breede zwarte satijnen ceintuur, van achteren vast gestrikt, 'n Klein bolero-jasje van wit piqué, waarvan de korte mouwtjes met bont omzoomd zijn, voltooit dit toilet. Onze eerste foto vertoont 'n namiddagjapon netje van gebloemde kunstzijde, blauw met geel. De garneering van het lijfje geeft 'n bolero-effect 'n gestrikte ceintuur omgeeft de taille. De aller aardigste pofmouwtjes en de halsronding worden afgesloten door drie ruches van wit organdie. Het Parijsche modehuis Lanvin ontwierp de elegante avondjapon van bedrukt crêpe georgette, welke „Les Plan-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 18