Zeeuwsche Omroep No. 11 VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1933 345 Gcoote zwemwedstrijden en de monstraties te GoesOnder groote belangstelling opende de heer de Jongevoorzitter van de Goesehe zwemvereeni- ging ,,'t Sas de aldaar fl. Zaterdag gehouden zwemwedstrijden en ver welkomde hij mejKlap wijk, die hier demon straties kwam geven. Op den nieuwen springtoren wordt de vlag geheschen. Burgemeester Hajenius stelt met een korte toespraak den nieu wen springtoren officieel in gebruik. Wielerwedstrijden te Kapelle- brug. Onder groote belang stelling werden op de wieler baan te Kapellebrug wedstrijden gehoudenwaaraan door goede renners werd deelgenomen. De Neef wint de sprint voor Van den Brocckc Na de kersen de druiven. De toeristendie geregeld Zeeland bezoeken moeten het hier wel een land van melk en honing vindenPas nog heeft men zich te goed kunnen doen aan de zoete zwarte kersen en nu zijn er alweer volop druiven te koop langs de wegen. Een druiven- verkooper langs den weg nabij 's Heer Arendskerke. HalloHallohier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Oostkapelle, dat een schutter-ingezetene een flamingo zag vliegen, welken hij zoo mooi vond, dat hij het beest neerschoot en het cadaver presenteerde aan het Zeeuw sche Genootschap der Wetenschappen. Tot bevreemding van velen werd het vogellijk dankbaar geaccepteerd. Niets vreemd. Er zijn zelfs nog menschen, die zich al blij maken met een dooie musch 1 Uit Stavenisse seint men ons, dat de bekende aardappel ziekte zich aldaar weer vertoond heeft. In de vacantie-maand ontmoet men altijd, prettig genoeg, veel oude kennissen Een getrouw luistervink te Bruinisse zond ons een schoone geschiedenis over 'n zwerm bijen, welke neerstreek op den muur van een dorpsschool, waarachter die schrandere dieren terecht de bloem van de bevolking zochten. Men haalde daarop de bekende valsche slang op de waterleiding te voorschijn, waarmee ten aanschouwen der jeugd de honingfabrikanten bewerkt werden. De politie, die zelf overal „bij" wil zijn, bleef zelf» op dit terrein, zonder eenige lagere akte, „meester" van het slagveld. Tijdens het opwinden van het torenslagwerk te Tholen is, door het knappen van een staaldraad, het zware gewicht naar beneden gevallen, waarbij de klokkenist bijna verpletterd werd. Deze beseft nu eerst wat opwindend werk hij eigenlijk verrichten moet. Te St. Laurens, zoo telefoneerde men ons, is de auto van een adellijke familie in aanraking gekomen met de handkar van een landbouwer, waardoor eerstgenoemde in een sloot geraakte en deerlijk gehavend werd. Mésalliances hebben meestal funeste gevolgen Een inwoner van Kloetinge berichtte ons met trots, dat alle onderwijzers aan de lagere school thans een hoofdakte hebben. Nu petten en hoeden almeer in onbruik raken, moet men zich ook met iets anders tegen het gevaar van een zonnesteek be veiligen Te Vlissingen is een bedelaar betrapt bij het uitoefenen van zijn bedrijf en ge-ver-ba-li-seerd. Te Domburg pikte men het handiger in. Terwijl de autoriteiten bezig waren om de dorps- fontein voor 't eerst te laten spuiten ter eere van den verjaardag der Koningin-Moeder, hield het bestuur der harmonie zeer ge zwind een straatcollecte voor de nieuwe muziektent Uit Ierseke meldt men ons, dat er te veel water in een put is geloopen, waardoor tweehonderd kreeften, hoewel zij geboeid waren, ontsnapt zijn. Men begrijpt de ontsteltenis der cipiers Een Zeeuwsch-Vlaamsch plaatselijk blad ontving deze week uit de residentie bericht, dat een dorpsgenoot bij de examens van den Haagschen gemeente-reinigingsdienst geslaagd was voor vuilnismijnheer. Tot de volgende week, dames en heeren Charlier-De Neef. winnaars van den koppelwedstrijd, worden gehuldigd. Een moment tijdens den 80 K.M. koppelwed strijd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25