LUCHtWï/Kjt Dc bagage en de goederen worden gelost. WSCHE Gereed voor den start. De blokken zijn weggehaald. provincie een belangrijk bestaansmiddel kan vinden in liet vreemdelingcnbezoek, wat ieder jaar ook meer blijkt. Het aantal buitenlanders wordt steeds grooter, en thans bezoeken dezen ook Schouwen, wat vroeger slechts zeer sporadisch voorkwam. Vlissingen is door deze lijn een nog belangrijker cen trum geworden. Het vliegveld is daar verrijkt met een restauratie-paviljoen, dat onlangs werd geopend. Schou wen bezit een dergelijke inrichting nog niet, maar de onmiddellijk nabijgelegen Schouwsche Boer voorziet doeltreffend in deze leemte. Het vliegveld te Haamstede is bovendien belangrijk uitgebreid. Alles te zamen bestaat er voldoende reden tot er kentelijkheid. Men mag grooten eerbied hebben voor de vlotte wijze, waarop de KLM. haar taak aanvat en uitvoert voor het goede materiaal en de deskundige piloten. In. dit opzicht heeft ons land terecht een goeden naam gekregen, en dat is ook een der redenen, waarom men steeds meer van den luchtdienst gebruik gaat maken. De mensch went snel aan het nieuwe, vooral wanneer dit deugdelijk blijkt te zijn. En waarom ook niet? Naar verhouding gebeuren er meer verkeersongelukken op den beganen grond dan in de lucht. Vooral voor de particu liere luchtvaartmaatschappijen geldt zulks. Het is alleen de luchtdoop, waar velen tegenop zien. Terecht misschien. Maar liet blijft een deel bij het oude beproefde houden, men kan dit verwachten. Er zijn ook nu nog ouden van dagen, die voor geen geld ter wereld in een auto zouden stappen. Maar de jonge generatie begroet het nieuwe verkeersmiddel met vreugde, en ziet er terecht een geweldigen vooruitgang in, welke vele gedroomde dingen tot werkelijkheid zal weten te maken. VRIJDAG II AUGUSTUS 1933 Nog even tijd voor een verfrissching. LUCHTLIJN Daar gaat ie een feit, dat degenen, die den moed hebben, de cabine te betreden, allen als enthousiaste aanhan gers van de vliegsport den grond weer bereiken. Toegegeven, dat het een wat angstig idee is, in de lucht te zweven, en veelal op groote hoogte. Maar als men de groote, stalen vogels dagelijks hun route ziet maken, rustig en vol zekerheid, dan gaat dit angstige gevoel snel weg, en komt men al spoedig in de verleiding in te stappen. Wij twijfelen er niet aan, of de luchtsport zal Zeeland binnen afzien- bareri tijd geheel ver overen. Dc oudere generaties zullen zich misschien voor

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 9