PALEN BLOEIEN? HET LAND WAAD DEZE 362 VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1933 No. 12 AN-np11ite's E Pa/en-bepalingen die wel op minder palen kunnen. Ben bepaald plein in een bepaalde stad, bepaald overdadig met palen bepaald. T GIJ Zou het heel erg zijn, als men op den paal van de Paulinalaan ook bekend gemaakt had. dat het een rijweg is, waarop geen motorrijtuigen mo gen komen Twee Verboden"die niet minder krachtig zou den zijn, als ze aan één paaltje hingen. Maar men had nog een paaltje over weg te wijzen, als ze dien kwijt zijn, of om hen wijzer te maken, als ze denken den weg gevonden te hebben. Er zijn steden, die er heele palen parken op nahouden, palen, die de richting aangeven, en palen om op de eerste palen attent te maken. De bestuurder van een voer tuig, die straffeloos door een gemeente wil rijden, krijgt soms het gevoel of hij aan het stuivertje verwisselen is, een kinderspel, dat de meesten gelukkig nog wel niet vergeten zuilen hebben, want het komt hun nu goed te pas. Toch zijn er geen palen te veel, want de gemeentelijke palenuitgevers maken zoo veel bepalingen, dat er eigenlijk nog palen te kort zijn, om tijdig te waarschuwen voor alle rare dingen, welke men op straat vin den kan. Er zijn straten, waar je wel uit mag, maar niet in of waar je wel in mag, maar niet uitof waar je de eerste helft wel in mag en de laatste helft niet uit. Wat je doen moet, als je dan in zoo'n laat ste helft terecht komt, staat er niet bijwaarschijnlijk wachten, tot je dierbaren je als vermist opgeven en de politie je eruit haalt. Voor die in- en uitmaggerij worden niet altijd palen gebruikt, maar borden, die aan een huis of aan een dakgoot bevestigd zijn, en het Vroeger plantte men palen in den grond om menschen, wier levenswan del niet in overeenstemming was met de wet, op te hangen soms werden ze afgebroken als 't lugubere werk voorbij was, soms bleven ze staan. Tegenwoordig zet men palen in den grond met vrediger bedoelingen het zijn er nu meer dan vroeger, en ze blijven altijd staan, wat jammer is, want dikwijls is er iets met die palen niet in orde. Ze dienen om den menschen den Er stonden hier tamelijk weinig palen, en daarom plaatste men een apart knobbel tram-paaltje naast den dikken paal. die zichtbaar hunkert naar 'n beetje versiering.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 10