Voorbeelden van goede samenwerking. No. 12 VRIJDAG 18 AUGUSTUS liefst zoo, dat je ze bijna niet ziet. Die wettelijke handigheidjes zijn meestal pro ducten van naarstig werkende, wettelijke breinen mopperaars leggen soms ver band tusschen hen en de droevige gemeentefinanciën, maar dat is toch over dreven. Hoogstens kunnen de palen-planters geïnteresseerd zijn bij 'n palenfabriek, zoo gul heeft men op vele straten en pleinen met paaltjes gestrooid, met dikke, dunne, groote, kleine, lange, korte, gewone, leelijke, minder leelijke, rare en artistieke palen iedere paal met eigen doel en beteekenis. Die beteekenis is soms gemakkelijk te achterhalen, maar vraagt soms ook een puzzle-talent, hetgeen er weer op wijst, dat de uitvinder ze zelf niet noodig heeft. Anders zou de onder vinding hem wel practischer maken. Waarom moet er bijv. voor ieder bordje een paal geheid worden, met 't gevolg dat straten en pleinen bezongen kunnen worden als een bosch van palen, zooals Vondel over het IJ in Amsterdam dichtte als over een bosch van masten Als men alle palen niet goed bestudeert, rijdt men verkeerd boete en als men ze wel goed bestudeert, veroorzaakt men een verkeersstoornis boete. We we ten wel, dat onze groote steden Voormalige boompjes worden oer werkt tot palen met bordjes; geen mensch leest ze. terwijl ze het park maar ontsieren. op palen gebouwd zijn wegens A den drassigen bodem, maar de bodem is toch niet zoo zacht, dat de palen er boven uit moeten steken? Wie de foto's op deze pa gina's bekijkt, zal met ons erken nen, dat het hoog tijd wordt voor paaltjes-bezuiniging, en dat bij de volgende verkiezingen alle partijen den strijd moeten voeren onder de leuze minder palen, en palen op de goede plaats, palen, die de weggebrui ker dadelijk ziet en dadelijk begrijpt. Anders gaat het verkeer toch weer ver keerd, tot heil van Boete en Verbaal. V. Een bordjes-raadsel. Rechts aan den maar. gedeeltelijk achter het zonnescherm, vermeldt het bordverboden in te rijden. Maar dat geldt alleen voor de straat rechtsmen mag wel rechtdoor rijden en linksaf (zie den auto). De gewetensvolle weggebruiker denkt, dat het bord voor alle richtingen geldt, keert om en ziet zich dan in een val gelokt; want verder in de straat staat een bord, dat het rijden in de tegenoverge stelde richting verbiedt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 11