U 47 I Strand- Toiletten 370 VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1933 Ken aardig en practisch strand-en- sernble Door kleine meisjes gestreept badpakje met rood jersey rokje. In de Fransche badplaatsen, waar het schaam- telooze in vele zoogenaamde badcostuums het eerst tot uiting kwam, schijnt men ook het eerst weer tot bezinning te komen. Terwijl er in de Hol- landsche badplaatsen over geklaagd wordt, dat het schaamtelooze aan onze mooie zeestranden en in de omgeving daarvan meer en meer tot uiting komt, is er in de Fransche badplaatsen reeds 'n kentering gekomen. Ook ginds wordt het badcos- tuum nog maar al te vaak gedragen, niet om bij warm weer volop te kunnen genieten van de kostelijke watersport, maar vooral als 'n voorwendsel om met 'n minimum aan klee ding langs het strand te para deeren. Het is of sommige vrouwen er vooral op uit zijn om al haar charmes te vertoonen aan „Jan Rap en z'n maat". En ja, zijn het wel a 11 ij d charmes, welke zoo brutaal tentoongesteld worden Daaraan man keert soms zóó veel, dat men zich met 'n zekere walging afwendt van sommige vleeschuitstal- lingen. Het schijnt, dat het minderwaardige van veel strandgedoe langzamer hand meer gevoeld wordt, zóózeer, dat de grootste Fransche mode-ontwer pers strandtoiletten lan- ceeren, welke zich gunstig onderscheiden van wat in den laatsten tijd als ele gant gold. Wie nu chic wil zijn loopt niet meer rond in 'n rugloos badpak, maar bedekt dit door 'n een voudige jurk, van voren gesloten tot aan de knieën. Zoo'n jurk kan van grof linnen wezen, van cretonne en ook wel van shantoeng. Even aan geschoten over het bad pak heen, vergunt ze de draagster rustig te wan delen langs het strand, of ergens te gaan- zitten zonder iemand aanstoot te geven. Het is heel De moderne pyama, melke niet alleen aan het strand, maar ook aan boord van zeil- of motorboot roordt gedragen. eenvoudig en heel practisch. En deze decente mode heeft ai gauw aanhangsters gevonden bij al, wie nog maar eenigszins hechten aan vrouwelijke waardigheid. Naast die „overjurken" is ook nog de strandpyama modern de heel wijde rokachtige pantalon, soms aan gezet aan 'n glad heupstuk en be geleid door 'n blouse of 'n pelerine, welke het bovenste gedeelte van 't badpak geheel of gedeeltelijk bedekt. Daar is ook de degelijke pyama, die niet alleen aan 't strand gedragen wordt, maar tevens aan boord van zeil- of motorboot. Zulk een pyama wordt door een onzer afbeeldingen in beeld gebracht. De blouse is van waschbare donker blauwe zijde, de wijde grijs flanellen pantalon wordt met 'n paar leeren j^.. riempjes vast- gegespt op de taille. Het geheel is zeer een voudig, practisch en decent. Wie vooral en zonder bijgedachten kunnen ge nieten van zee en strand, dat zijn onze kinderen. Voor hen is het badpakje alleen maar het heerlijke kleedingstuk waarin ge zwommen en geplast kan worden hun strand- kleertjes hebben slechts waarde, wanneer ze ge makkelijk zitten, wanneer ze door het ravotten in water en zand niet be derven kunnen. Voor onze kleine meis- jes ontwierp het Parijsche modehuis Lion een keurig en practisch ensemble 'n badpakje, blauw, wit en rood gestreept. Daar overheen 'n rokje van roode jersey. Het geheel, dat Bain de Soleil" f (zonnebad) werd gedoopt, wordt gecompleteerd door een kort jasje van de zelfde stof als het rokje en een gestreepte baret bij 't badpakje passend, 'n Keurig geheel, dat vele moedertjes zeker willen namaken voor haar lieve lingen. Het meest prac- tische materiaal ervoor is wel 'n eigen gebreid bad pakje met muts en een rokje met manteltje van eenigszins warme stof. PAULA DEROSE. Het strandpakje gecompleteerd dot wd jasje en een gestreepte baret.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 18