m Zeeuwsche Omroep Een ontzag in boezemend heer schap. No. 12 VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1933 De hondendressuurclub Walcherenhield op Zaterdag 12 Augustus een demonstratie te Vlis- singen, die nog al be langstelling trok. De opening door den voor zitter. De honden komen met de begeleiders op 't veld. Een der goed geslaagde nummersspringen over een schutting van 1.75 Af. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Arnemuiden, dat er momenteel een nijpend watergebrek is, wegens het ontbreken van 'n waterleiding. Het moet zoo erg zijn, dat zelfs 'n bekend fuifnummer met geen mogelijkheid kans heeft gezien om 'n paar dagen onder water te blijven. Onze correspondent te Renesse zond ons 'n uitgebreid verslag over de wederwaardigheden van het aldaar gehouden wereld- vredeskamp. Onder meer hebben de diverse nationale groepen besloten om middelen tot nauwere samenwerking te zoeken. Onzes in ziens is een van de beste middelen daarvoor het uitschrijven van 'n demonstratie in een smal straatje Uit Oost- en West-Souburg bericht men ons, dat een inwoner dier gemeente met vacantie is gegaan, terwijl hij zijn konijnen en kippen onverzorgd achterliet. De verontwaardiging is algemeen. Laatst zagen wij een reiziger vertrekken, die op het station zijn vrouw en zes kinderen onverzorgd achterliet die werd echter hartelijk nagewuifd 1 Zoo juist ontvangen wij tijding uit Hulst, dat de minister van Defensie den gewestelijken Landstormdag op 26 Augustus daar komt bijwonen. Een afdeeling mariniers zal 'n gymnastiekuit- voering geven en de handboogschutters „de Batavieren" be loofden proeven van hun bekwaamheid af te leggen. De krijgshafte „Batavieren," die sinds eenigen tijd hun baard laten staan, moeten wel een machtigen indruk op het hoofd onzer weermacht maken, maar of de minister ook zoo in fn nopjes zal zijn, wanneer de mariniers al turnend kromme spron gen maken, betwijfelen wij. Uit Nieuw-Namen seint men ons, dat een chauffeur, die tegen een boompje in den Loeftingenpolder reed, door de voorruit van zijn wagen schoot en geheel „overstuur" was. Dat kan ook niet anders wanneer je juist langs dien weg je auto verlaten wil De Middelburgsche rechtbank veroordeelde drie arbeiders uit Stekene omdat zij Chili-salpeter hebben weggenomen „in den voor nachtrust bestemden tijd." Wanneer Klaas Vaak deze uitspraak verneemt, zal hij onge twijfeld een reuzendag hebben Wij vernamen uit Vlissingen, dat aan den zwemwedstrijd door het Walchersch kanaal met succes werd deelgenomen door 'n éénbeenigen en door 'n één-armigen sportvriend. Zeer kranig Wij kennen tegenwoordig wel menschen, die met twee armen en beenen het hoofd nog niet boven water kunnen houden Een mosselfirma uit Antwerpen wil thans in Tholen ook een mosselknipperij oprichten. Wanneer er niet genoeg kappersbe dienden te bekomen zijn, overweegt men aanstelling van werk- looze effectencouponknippers. Te Middelburg zijn afgeloopen week tegelijkertijd 'n auto-markt en 'n luchtvaartvereeniging gesticht. Die behooren bij elkaar wie voortaan vliegen gaat, kan z'n auto wel markten Een inwoner uit Goes, die te Waterloo is geweest, vertelde ons, zeer onder den indruk, dat hij den leeuw op het bekende monument 'n weinig heeft zien zakken. Dat beest boft nogIn dezen examentijd zakken vele men schen heelemaal. Tot de volgende week, dames en heeren Op reis door Nederland arriveerde de Norland Castle Band van t Engelsche Leger des Heils ook te Middelburg, waar geconcerteerd werd.in de Abdij. kijkje op den dezer dagen nieuwen steiger te Zier ik zee, in gebruik werd genomen. Een die

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25