Behalve op de samise moeten de meisjes ook op de viool leeren spelen. No. 12 VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1933 school voor Geisha's zich daarmede niet meer tevreden kunnen stellen. In een modern gebouw ontvangen de meisjes, die zich daarvoor aanmelden, een opleiding tot Geisha, die op geheel andere wijze is ingerichtwas het bijvoorbeeld vroeger vereischte, dat een Geisha heele gedeelten uit de werken der groote Japansche dichters kon voordragen, thans hecht men er meer waarde aan, dat zij op de hoogte is van de jongste gebeurte nissen in de Amerikaansche filmwereld. Ook hebben de nieuwste jazz-melodieën Japan veroverd, zoodat de Geisha's de bijpassende liedjes behooren te kennen. Engelsche conversatie is een van de hoofdvakken. Twee Geisha's oefenen den tango in het bijzijn van hun dansleeraar. Maar het onderricht beperkt zich niet tot het moderne zingen en dansen, de meisjes leeren ook Engelsch spreken, typen, piano- en vioolspelen en dergelijke dingen, die bij een goede Europeesche opvoeding voor onmis baar gelden. Het onderwijs aan de „Geisha-hoogeschool", de cenigc, die in Japan bestaat en in Tokio is gevestigd, wordt gegeven door bekende schrijvers en erkende vakmenschen op verschillend gebied. Deze „univer siteit" telt driehonderd leerlingeneens per jaar wordt een openbare uitvoering gegeven. Of het ook hier niet gelden zal, dat alle verande ringen nog geen verbeteringen zijn Ook wordt onderwijs gegeven in het opstellen van wijdloopige brieven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 5