No. n •VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1933 361 Het kampeeren ver dient niet uitsluitend aan beveling als sport, maar vooral ook als paedago- gisch middel. Jonge men- schen leeren in een kamp zelf de handen uit de mouw steken. Zij leeren het vele huishoudelijke werk, dat dagelijks te hunnen behoeve wordt gedaan, en waarvoor de meesten nooit een woord van erkentelijkheid over hebben, waardeeren. Zij leeren zich te ontwikke len in practischen zin, en worden gedwongen, tientallen moeilijkheden zelfstandig het hoofd te bieden. Kampccren biedt on noemelijk veel voordee- De seinvlag wordt geheschenverzamelen. len, en wanneer het op de juiste wijze geschiedt, vrijwel geen nadeelen of gevaren. Over de juiste wijze van kampccren valt echter in het kort wel iets te zeggen. Kinderen kunnen kennismaken met het kampleven in grootere jeugdkampen onder deskundige leiding. Daar kan de basis worden gelegd voor later zelfstandig kampeeren. En dit laatste heeft een bijzondere bekoring. Want de kleine kampen behoeven niet, zooals de groote, zich te houden aan een strenge indceling. in het kleine kamp is men vrij, voor zoover een noodzakelijke zelftucht deze vrijheid niet beperkt. Wanneer kampen aanleiding zijn tot minder prettige ervaringen, die ouders wantrouwend Een particuliere tent aan den voet van de duinen te Vrouwenpolder. kunnen stemmen, dan komt dit, omdat niet juist wordt gekampeerd. Men diene uit te trekken met goed materiaal en eenigszins op de hoogte te zijn van de eischen, welke het tent-leven stelt. Vooral de ligging grondzeilen, stroo, dekens, is van zeer groot belang. Maar als men daarmede rekening houdt, wordt het kam peeren tot een ge zonde en aanbevelens waardige sport. Wij mochten een aardige serie kamp foto's maken, welke bijna zonder uitzon dering opgenomen zijn in het kamp van de Wereld Vredespadvin- ders, die te Renesse hun tenten hebben opgeslagen. MenHkrijgt hiervan zeker den in druk, dat een kamp onder leiding nog geen saai kamp behoeft te zijn 1 De zorg voor 't eten de kok bakt verlei delijke pannekoeken De waterdrager.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 9