Ril1 Zeeuwsche Omroep No. 13 VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1933 409 Voor de school te De vacantie is uit. Biggekerke. De schutters op het schuttersfeest'V te Graauw op 15 Augustus. Te Hoofdplaat werden feesten gevierd bij gelegenheid van het 55-jarig bestaan van de muziekvereeniging. Belangstelling bij het nummer ,mastklimmen" De kunstkring Het Zuiden" organiseerde deze week een tentoonstelling van werken van den in Zeeland en ver daarbuiten welbekenden kunstschilder A. Jacobs. De heer Jacobs exposeerde vele Zeeuwsche werken, die door hun buitengewone stemmingen wel bizonder opvielen. Dezen keer troffen ons zijn portretten speciaal. De heer Jacobs bij een zijner laatst geschilderde por tretten van zijn dochter. Portret van een in Vlissingen en omge ving welbekend „Negermeisje" De heer N. J. Harte te Terneuzen vierde onder veel belang stelling het feit, dat hij 50 jaar in dienst was bij de Terneu- zensche Courant thans als redacteur. De jubilaris temidden van familie en geluk - wenschende autori teiten. o.aB. en W. van Terneuzen, het bestuur der Kamer van Koophandel waarvan de heer Harte secretaris is, en directie van de Ter neuzen sche Cou- ^ranf". Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep! Het verdek vertellen van deze berichten, in wel ken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Domburg, dat de Commissaris der Konin gin op 28 Augustus a.s. de pas nieuw-aangelegde waterleiding zal openen. Het is maar goed, dat men dit van te voren weet, want nu kan men tijdig voor loodgieters zorgen om de lekkage te herstellen Uit Sint Laurens bericht men ons, dar een zekere heer uit Vlissingen met zijn motorrijwiel tegen een boom is opgereden. Toen men hem opnam, bleek hij ernstige kwetsuren te hebben en onder den invloed van sterken drank te zijn. Vermoedelijk was de boom dus een jeneverboom! Men seint ons uit Middelburg, dat er herhaaldelijk ernstige branden uitbreken in de puinplaats aan den Nieuwlandschen weg. Deskundigen achten het zeer waarschijnlijk, dat de oorzaak niet weg te nemen is, vóórdat men alle vuursteentjes uit het puin gehaald heeft. Te Arnemuiden is de bedrijfsleider van een hofstede door een stier op de horens genomen en de lucht ingeworpen, waarbij hij inwendige kneuzingen opliep. Het is voor een leider nog altijd veiliger om over het paard getild te worden Van het Goesche kermisterrein is dezer dagen in allerijl een kind naar het ziekenhuis gebracht, waarvan men vermoedde, dat het de gevreesde „klem" in den mond had. De chirurg constateerde echter tusschen de kaken van het slachtoffereen nougatblok Een getrouwe abonné te Zierikzee meldde ons, dat hij met behulp van een sterrenkijker 'n witte vlek op Saturnus ontdekt heeft en graag de reden daarvan wist. Zal wel uitgegleden zijn op den Melkweg Uit. Axel vernamen wij, dat de slagershond en de bond van veehandelaren de jaarmarkt, „die feitelijk aan bloedarmoede reeds is gestorven", weer op de been willen helpen met het instel len van een toondag voor vee. Zou men het niet beter kunnen probeeren met staalpillen of Sanguinose De oudheidkundige vereeniging „De. Bevelanden" maakte een wetenschappelijk uitstapje naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Te Cad- zand keek men lang naar gebrandschilderde kerkramen te Sluis verorberde men 'n koffie-maaltijd en te Biervliet werd den deelnemers onthuld dat Willem; Beukelszoon het haringhaken uitvond. In de toekomst hoopt men de aandacht te vragen voor het uitvinden van het buskruit Te Kortgene viel 'n kermisklant uit 'n zweefmolen. Hij is dadelijk verder gaan leeren voor leger-vlieger Onze? correspondent te Oudelande schreef, dat toen 'n boer een partij kaf verbrandde er, tegen zijn bedoeling, ook 'n klamp stroo vlam vatte. Verdere uitbreiding der zaak werd echter voor komen. De malaise houdt veel uitbreiding van zaken tegen. Uit Breskens ontvingen wij 'n enthousiast verslag over de gehouden zwemwedstrijden.* Ze zijri reusachtig iö den smaak ge vallen van het publiek, 'n Volgenden keer zal men den menschen nog iets beters voorzetten. Eet smakelijk De Kon. politie-vereeniging heeft te Vlissingen 'n honden- dressuurdemonstratie gegeven om aan te toonen, wat men met zachtheid van dieren gedaan krijgt. Dezelfde vereeniging hoopt ook nog eens te laten zien, hoe men met gummistok en revolver de menschen in bedwang kan houden Tot de volgende week, dames Een kippenkolonie.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 23