jfcfttetde'CauUteen No. 13 VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1933, De wielersport in onze provincie. Onder groote belangstelling vond vorige week te Graauw een wegwedstrijd plaats. De renners onderweg. pen. De amateursbepalingen, zooals ze thans luiden, verbieden dit natuurlijk, doch behalve de hierboven gesignaleerde ontduiking zullen voortvarende, ver- eenigingsbestuurderen nog wel andere middelen heb ben gevonden om noodgedwongen iets voor hun menschen te doen. Het is volkomen logisch, dat men zich aan der gelijke practijken ergert en er stemmen zijn op gegaan om de koe thans maar eens bij de horens te pakken. Intusschen hebben de besprekingen op de ver schillende vergaderingen ons reeds geleerd, dat we toch niet zonder slag of stoot van ons „schijn- amateurisme" zullen afkomen. Er zijn nog vele lieden, die den bestaanden toestand bestendigd willen zien, ondanks de wetenschap, dat er geknoeid wordt. Mogelijk voorzien zij nog groote knoeierij, wanneer men de sluizen verder opent, een moge lijkheid, welke lang niet denkbeeldig is. Wij voor ons zouden het heusch geen schande vinden, indien een deel van de gelden, welke het publiek zoo bereidwillig offert, in de zakken van berooide spelers verdween. Een andere vraag is het echter of het vergoeden van bedragen aan enkele spelers, niet tot groote onaangenaamheden in de clubs zal leiden. Afdoend is slechts de scheiding, zooals deze in Engeland bestaat. Daarvan zijn we echter nog even ver verwijderd als 10 jaar geleden, hetgeen overigens maar goed is ook, daar ons land op deze basis toch geen bestaansmogelijkheden biedt. Dus wachten we maar af. Het vraagstuk zit vol scherpe kanten en wij hebben niet den indruk, dat het tot een bevredigende- oplossing kan komen. Middelburg speelde Zondag 'n oefenwedstrijd tegen V.I.O.S. Het resultaat was een gelijk spel (3-3). Kiekje uit deze match voor het doel van Middelburg. De voetbal rolt weer. Belgisch bezoek bij Vlissingen. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel 4-4. et doel der gasten in gevaar. Spelmomen uit den wedstrijd Vlissingen-Meen- ■r*» 'oe j (België). Een'doelpunt voor de gast- heeren. zijn district te regelen heeft, worden ditmaal geheel overschaduwd door 'de „amateurskwestie". Er is een sterke strooming in den K-N.V.B. om de thans geldende bepalingen betreffende het amateurisme over boord te werpen en duidelijker te omschrijven wat wel en niet geoorloofd is. Hieruit blijkt al, dat er aan een duidelijke omschrijving momenteel het een en ander ontbreekt, of dat de bepalingen rujmte laten voor alle mogelijke handelingen, welke zeker niet de bedoeling van den wetgever zijn geweest. Zoo is het ook inderdaad. Het is 'een publjek geheim dat er vereenjgingen zijn, die een speler ver blijfkosten vergoeden, terwijl die kosten in 'werkelijkheid niet worden gemaakt, of althans een veel lager bedrag uitmaken. Dit .ge schiedt met - het kenne lijke doel den desbètref- fenden voetballer aan eenige zilverlingen te hel- Wanneer de afgevaardigden achter groote glazen bier in grauwberookte vergaderloka len over voetbalpolitiek uren lang zitten te praten wanneer de verhalen betreffende het overloopen van spelers van de eene naar de andere club hun hoogtepunt hebben bereikt, weet dan, geachte lezer, dat het voetbalsèizoen nabij is. Alzoo, ditmaal niet den lof bezongen van onze onvolprezen, doch veel te weinig beoefende zomer sporten, doch het publiek eraan herinnerd, dat het binnen zeer korten tijd in den voetbalstrijd zal worden betrokken. Uit raakt het met bosch en duin, weg cricket- en tennisbal. Verdwenen de heerlijke nachtrust van Zaterdag op Zondag. King Soccer zal u uren wakker houden en ten slotte uw slaap met ang stige droomen over kleine keepers en zeer groote mitivoors onderbreken. U zult. weer echt verkouden zijn en uw buurman straal negeeren, omdat 'hij 'toe vallig zijn liefde aan een andere ploeg heeft ver,- pand. Er zal ten 'slotte nog veel meer 'gebeuren, doch wij willen u er slechts aan 'herinneren, dat het moment, waar naar gij reeds weer maan den hebt verlangd, spoe dig daar zal zijn.' Hoewel 'de rasechte voetbalenthpusjast 100% van zijn aandacht aan het bruine monster en deszelfs grillige wente lingen besteedt, kunnen wij momenteel nog weinig anders doen dan eens zien wat er alzoo achter de groene tafel dreigt te geschieden. De afdeelingsvergade: ringen van den K-N.V.'B. hebben op het Noorden na reeds alle plaats gehad. De verschillende „locale" .zaken, welke elk afdeelingsbestuur voor

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25