No. 14 iVRIJDAG 1 SEPTEMBER 1933 441 De Landstormdag te Hulst. De afdeeling Zeeland van den V. B. Landstorm heeft te Hulst een land dag gehouden, die druk bezocht werd en welken o. a. minister Deckers en generaal Duymaer van Twist bijwoonden. De autoriteiten poseeren voor ons. Ook de Zeeuwsche vrouwen trokken met hun mannen mee. Het défilé langs de autoriteiten. De Jantjes luisterden den landdag op. otorclub organiseerde een betrouwbaarheidsrit. De aankomst te Goes. officieele ingebruikstelling van de waterleiding te Domburg op Maandag 28 Augi-st-s. De Commis saris van de Koningin stelt de machines in werking De muziekvereeniging Scheldegalmte Hansweert behaalde op het onlangs gehouden concours te Roosendaal in de klasse Uit muntendheid den Isten prijs en ook den lsten prijs in den eerewed strijd der eerste-prijswinnaars. Bijden directeur van 't kranige korps. Strijdvraag ben je voor of tegen Strijdvraag voor het platteland 1 'Blijft de bedstee ons behouden, ofwel, moet ze aan den kant? Weg ermee, zoo klinkt het somber en beslist van stad tot stad Weg, zoo roepen ook de dorpen, want die tied, die e m'n g'ad 1 Nee, zoo zegt de Raad van Hoek plots jullie doen je eigen zin? Wij den onzen, en zoo heet het Op ons dorp de bedstee in. 'Bouw gerust in nieuwe huizen zoo een aardig slaap-toestel Beter dan een veeren bed, want die zijn niet bij ons in tel. 'Alle strijders voor het oude zijn met dankbaarheid vervuld Nu de 'bedstee in de toekomst in-élk 'huis weer wordt geduld. Waarom nu ook niet de nachtpit en "de bed-pan aangeschaft Opdat men weer Middéleeuwsch en lucht- en lichtvrij rust en maft Niets is leuker dan zoo'n houten doosje, en de deuren dicht De gordijnen nog er voor en vrij zijn wij van lucht en licht 1 Hoek dient naarstiglijk geprezen om dit kloek en wijs besluit En de bedsteeplanken lachen om 't behouden van hun buit 1 De autoriteiten, die bij de officieele opening van de waterleiding te Domburg aanwezig waren, poseeren voor ons. "*sGroofe drukte heerschte er op het vliegveld te Vlissin- gen bij aankomst der vlieg tuigen, die deelnamen aan de rondvlucht boven Neder land op Zaterdag 26 Aug.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25