ZEEUWSCHE SPORT No. 14 VRIJDAG 1 SEPTEMBER 19 33 443 Te Goes zijn de Zeeuwsche z wemkampioenschappen ge houden. De dameskampioenen op de nummers 100 Af. rug-, school- en vrije slag poseeren voor onzen fotograaf. de verkiezing der aftredende bestuursleden, wier lierbenoeming met gejuich en donderend applaus werd begroet. Hoe kan het eigenlijk ook anders Als men de ontwikkeling van den Bond nar aat in de afgeloopen jaren, moet men er wel van overtuigd zijn, dat de leiding in dezen Bond een goede is. Wanneer we even het jaarverslag van den penningmeester nagaan komen we tot de overtuiging, dat de financieele toestand van den Bond zeer goed is. Wij weten, dat nog niet zoo vele jaren geleden de Z.V.B. financieel aan den grond zat en nu zien we een reservefonds van ongeveer tweeduizend gulden, terwijl ieder jaar Het ZeeuwscheVoetbal parlement was j.l. Zater dag bijeen te Goes. Een reünie van afgevaar digden der verschillende aangesloten vereeni- gingen. Een zeer belangrijke vergadering, waarin behandeld moesten worden een aantal ingediende voorstellen, welke zouden beslissen over het lot van het bestuur en, hebben wij goed geluisterd, over het leven van den Zeeuwschen Voetbal Bond. Dat de voorstellers de gevolgen van een eventueel aannemen van hun voorstellen niet hadden over zien, bleek uit de debatten en mede uit het feit, Zeeuwsche zwemkampioenen. Van links naar rechts A Rinders (Goes), Schot (Vlissingen) en Molema (Terneuzen), respectievelijk len op de 100 Af. rug-, vrije- en schoolslag. dat de K. N. V. B. een specialen vertegen woordiger had gestuurd om de voorstellen onaanvaardbaar te verklaren. De wijze, waarop de Heer J. P. van Bel zijn taak heeft vervuld, heeft wel niets te wenschen overgelaten. Wij zullen ons over de voor stellen niet uitlaten, doch naar onze mee ning was nog de meest verstandige zet het intrekken van de voorstellen, daar er slechts weinig goede, doch wel veel slechte woorden voor gebruikt zijn. Dat het Bestuur van den Bond het vertrouwen heeft van de groote meerderheid der Vereenigingen bleek overduidelijk bij •Op de banen te Vlissingen behaalde de heer Wartena. dien wij hier in actie zien, voor de tweede maal het kampioenschap in de heeren single. De Zeeuwsche zwem- kampioenschappen. Me juffrouw Meerman komt als eerste aan in het lange afstandsnummer voor dames. een winst van onge veer vijf tot zeshon derd gulden gemaakt wordt. Ook de toon, welke te beluisteren valt in het jaarverslag van den secretaris is een opgewekte. De Bond groeit en bloeit. Het afgeloopen jaar bracht een vooruitgang van 60 op 76 vereeni gingen. Het aantal ingeschreven leden steeg met ongeveer 1000 personen, terwijl een kleine honderd elftallen elkaar op Zeeuwschen bodem bekampten. Wie de diverse verslagen leest moet den indruk krijgen, dat er hard en goed gewerkt wordt in deze organisatie. Behoudens enkele uitzonderingen bleek de vergadering dit ook te waardeeren. De Zeeuwsche voetbalsport wint nog steeds terrein en de Z.V.B. neemt thans onder de twintig erkende Bonden in Nederland de tiende plaats in. In slechts enkele jaren tijds klom de Z.V.B. van de onderste plaats tot midden in het lijstje, dat in het jaarverslag van de Federatie van Erkende Bonden is opgenomen. Wanneer de Z.V.B. op dezen weg voortgaat, en wij hebben geen reden daaraan te twijfelen, zal hij binnen korten tijd behooren tot de meest vooraanstaande en sterkste Bonden in Nederland. In oogenschouw nemend de grootte van het ge bied hetwelk hij bestrijkt zeer zeker een schitte rende prestatie.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27