De ochtendgroet van de poes. No' 14 VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1933 Het dier geeft alles wat het heeft, zon der te vragen. Het eischt niet, maakt het niet lastig, laat zich bestraffen, komt altijd, als men het roept, is trouw en aanhankelijk. Hoevelen, die in de menschheid werden teleurgesteld, hebben 'geen troost gevonden bij het dier Er ontbreekt in Zeeland alleen een be hoorlijk aantal dierenasylen, zooals bijna alle groote steden die kennen. Mocht het daartoe nog eenkomen. Liefde voor't dier is er in Zeeland zeker wel. Een eigenaardig verschijnsel blijft het, dat men zelf dieren moet bezitten, om ervan te kunnen houden. Buitenstaanders zien alleen loof lijk is het aantal katten en honden, dat men in de meeste gemeenten vindt. Vogels zijn minder in trek, en dan voor een groot deel in het Zuidelijk deel onzer provincie, waar de duivensport veel' aanhangers vindt. Visschen hebben ook niet direct de belangstelling, tenzij in het water, en alleen beschouwd als, ee op-eetbare buit. Deze brute vorm van dierenliefde heeft onze sympathie niet, evenmin als de jagerij. Anderzijds moet veelal de noodzakelijkheid erkend worden, om te sterke voortplanting van schadelijke dieren te beletten. Er zijn veel menschen, die het dier stellen boven den mensch. En is daartoe veelal geen reden de zorg en den last. Zij wil len van dieren niets weten. Maar als zij zich op 'n goe den dag laten verleiden, een dier aan te schaffen, dan draaien zij om als een blad aan een boom, en worden de ware liefheb bers. Zoolang een dier zich niet hecht, heeft het ook weinig bekoring deze laatste ligt voor een groot deel in het zich gebonden voelen, en het zich on voorwaardelijk overgeven aan zijn baas. Wij hebben de ver houding tusschen dier en mensch van dichtbij i e- keken, en, waar mogelijk, deze op de gevoelige plaat vastgelegd. Mogen de illustraties er toe bijdragen, meer liefde nog te kweeken voor het dier, dat geheel aangewezen is op onze bescherming, en dat ons dient met een toegewijde liefde, waaraan veie men schen een voorbeeld zou den kunnen nemen. de avond valt op de boerderij. De paarden genieten van de welverdiende rust na den arbeid. (Rilland) De welgegunde rust bij de arbeid. (St. Laurens) Een aspirant-lid met zijn lievelings dieren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 9