TROUWEN Kinderkleeding oJiïCouwen en ceintuurs 466 VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1933 No. 15 Kinderjurk van geel linnen met Kinderjurk van bor- witte applicaties en wit borduursel. duursel over rose linon. van de japon 'n vlinderstrik geven van de garneeringstof. Zoo zijn er allerlei mogelijkheden. Men kan zelfs 'n versleten elleboog heel wat ingenieuzer repareeren dan door er 'n lapje in te zetten. Men neemt dan 'n paar lapjes van gar neeringstof, maakt daarvan 'n pofje om de ongerechtigheid te bedekken en maakt van diezelfde stof nog 'n ceintuur of 'n garneering van de cein tuur. Is er geen ceintuur aanwezig, dan is 'n nieuw kraagje voldoende om alle gedachten aan 'n gerepareerden elle boog te verbannen. Bij de leeren ceintuurs vindt men weer allerlei nieuwe modellen b.v. 'n leeren ceintuur met eenige metalen ringen aan den voorkant, of met de initialen van de draagster in metaal. Stoffen ceintuurs worden nu meestal gestrikt aan den voorkant van de jurk, zoowel waar het smalle ceintuurs betreft met" bescheiden lusjes en 'n paar laag neerhangende lintjes als bij breede, zijden of zelfs fluweelen échar- pes, welke met groote doffen gestrikt worden. De ballonmouw krijgt meer en meer de overhand en de omvang ervan is vaak zóó groot, dat men zich onwil lekeurig afvraagt hoe die omvang later onder de mouwen van een winter mantel moet worden geborgen. PAULA DEROSE. Kinderkleeding. Het Parijsche modehuis Lion, dal op het gebied der kinderkleeding reeds zijn sporen verdiend heeft, ontwierp de hierbij afge beelde sierlijke modelletjes. Daar is vooreerst het alleraardigste jurkje van geel linnen, met witte garneering. Wit zijn de applicaties op de stolpplooien van het rokje, wit is de ceintuur, het kraagje, de afwerking van de mouwtjes en de groote geborduurde noppen. De noppen zou men ook van wit linnen kunnen appliceeren. Het geheel is van 'n zorgvuldige af werking, waarbij echter het kinderlijke geheel is bewaard gebleven. Bij het tweede jurkje vormt het materiaal de garneering en het maaksel is daarom van den allergrootsten eenvoud. Een glad jurkje, slechts even zich verwijdend naar onderen toe, een plat rond kraagje en 'n paar korte mouwtjes vormen dit bekoorlijke geheel. Het borduursel, dat over rose linon-gedragen wordt, is afgewerkt met 'n smal biesje. Alleraardigst is ook het wollen manteltje met de kleine pelerine, dat zoo keurig wordt gecom pleteerd door het kleine hoedje met den grooten strik. Een en ander werd ontworpen in chartreuse wollen stof. Voor iets grootere meisjes ontwierp Lion een aardige jurk van beige en bruin linnen. Het gladde jurkje beige, met onder de armen 'n bruine cein tuur van 'n hand breed ongeveer, van voren dicht- geregen. Aan die ceintuur 'n paar bruine schouder banden en, iets meer naar het midden toe, even breede banden, doorloopend tot aan den bruinen rand van de jurk. Mouwen en ceintuurs. De ceintuur speelt bij het moderne toilet 'n tamelijk groote rol. En evenals we op allerlei gebied tegenwoordig 'n groote verscheidenheid hebben, zoo is er ook bui tengewoon veel verschei denheid in de moderne ceintuurs. Het opmerke lijke ervan is verder, dat ofwel het geheel, ofwel 'n onderdeel ervan har monieert met de mouwen ook weer een van die dingen die we gretig aan grijpen als we aan 't ver anderen gaan. We heb ben 'n nog tamelijk goede japon, waarvan de mou wen niet meer modern of misschien min of meer gehavend zijn. Welnu, we geven die japon eenvou dig 'n paar nieuwe pof mouwen van afstekend materiaal en 'n ceintuur van datzelfde materiaal. Die ceintuur kan dan eenigszins breed zijn en van voren of opzij vast- gestrikt. Ze kan ook aan den voorkant in tweeën gesplitst wordende twee gedeelten worden dan van voren in twee coquette strikjes geknoopt. Ook kan men, op 'n lange gladde mouw, 'n klein pofmouwtje naaien van afstekend materiaal en de ceintuur in de stof Chartreuse wollen manteltje met bijbehoorend hoedje

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 18