I NI H No. 15 VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1933 471 Het huis in Braanau aan de Inn bij de Oostenrijksch-Beiersche grens, waar Adolf Hitler als baby gewoond heeft. Dit was Hitler's verblijfplaats in Landsberg (Beie ren). waar hij zijn Putsch-plannen met vesting straf boette. De gemeenteraad van Landsberg heeft nu besloten, deze cel als historische merk waardigheid voor het publiek open te stellen. De vacantie brengt Adolf Hitler door in een landhuis bij Berchtesgaden in de groot sche Beiersche Alpen. Zijn huisgenooten zijn enkele S.A.-mannen, die het huis bewaken, en zijn zuster, die de huishouding voert De roode salon met den wintertuin in de ambtswortng van den Duitschen Rijks kanselier. v sarin Hitler nu resideert Op het postkantoor te Berlijn krijgt men het antwoord op die vraag honderden keeren per dag onder de oogenWilhelmstrasse 77, in het hart dus van de Duitsche hoofdstadver schillende ministeries en rijksinstellingen zijn in die straat gevestigd. Op nummer 77 Is de ambts woning van den kanselier van het Duitsche Rijk in dat huis woont de „Führer", de man met de gele regenjas en het kleine snorretje, die voor de politieke sensatie van 1933 heeft gezorgd. Een van zijn buren is de oude maarschalk von Hindenburg, de president van Duitschland, die op nr. 73 woont. Hitier heeft niet altijd zulke hoog geplaatste en aanzienlijke buren gehadin 1923 bijv. woonde hij ietwat eenvoudigertoen verbleef hij, gedwongen, in een cel, nadat hij wegens een mislukten staatsgreep tot vestingstraf was veroordeeld. De werkkamer in de Rijkskanselerij Wilhelmstr. 77 Berlijn, de kamer van waaruit Hitler over Duitschland regeert.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 23