Zeeuwsche Omroep Hallo hallo 1 hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Kortgene, dat de „vereeniging tot bevor dering van het bouwen eener brug tusschen beide Bevelan- den" in 'n vergadering eenige welbespraakte ingenieurs heeft laten optreden. tt Voor zoo'n aangelegenheid is het „praten als Brugman zeer op zijn plaats Uit Goes ontvingen wij de tijding, dat n September aldaar de ambachtsheerlijkheid Wemeldinge in het openbaar ver kocht zal worden. Wanneer de animo voor deze gepresenteerde „heerlijkheid groot is, verwacht men dat vele snoepgoedwinkeliers hun voor raden zullen laten veilen. Men seint ons uit Zoutelande, dat de muziektent voor het eerst door de muziekvereeniging in gebruik is genomen. Ver scheidene melodieën werden gespeeld, wat aan de bevolking en badgasten een vrooitjken avond heeft bezorgd. Lachsucces dus voor 'n muziekvereeniging. Hum, hum In de laatstgehouden zitting van den Heinkenszandschen gemeenteraad bleek, dat de secretaris, tot aller verrassing, niet aanwezig was. Het spreekwoord „Wie schrijft, blijft,' kan men ook wel op den rommelzolder opbergen Een getrouw luisteraar te Terneuzen telegrafeerde ons, dat hij met zijn Duitschen herder op de tentoonstellng „De afge richte hond" te Antwerpen een schoone medaile mocht ver- Beiden gelukkigen onzen gelukwensch De raad van Waarde heeft besloten dat men woningen mag bouwen met bedsteden, mits deze ruim, luchtig, netjes en ge riefelijk zijn. Zoo ziet men, dat ook 'n dorp voor „steden -schoon Kan ijveren In de lerseksche Moer is er wegens de langdurige droogte zoo'n gebrek aan water, dat er onder leiding van politie en marechaussee voorzieningen in den nood worden getroffen. Procesverbaal is reeds opgemaakt tegen een ingezetene, die 'n druppel aan zijn neus had en verdacht werd van vochtver- kwisting. Te Hulst, zoo schrijft men ons, is er verontwaardiging onder de burgerij over het feit, dat een rijksambtenaar, ter gelegenheid van den Landstormdag, de driekleur niet wilde uitsteken. Zuinigheid, beste menschen. Vlaggen op 'n stormdag loopt op beschadiging van het dundoek uit Uit Middelburg vernamen wij, dat een gearresteerd jong- mensch uit het gerechtsgebouw aan de handen van een «Jks- veldwachter wist te ontsnappen. Na een boeienden wedloop wist de politieman zijn gevangene weer te knippen. De zilveren eere-tondeuse s.v.p. voor dien man Van de Schelde-oevers bereikten ons vele kennisgevingen over vele visschen, die eenigszins bedwelmd aan de oppervlakte van het water verschijnen. Daar dezer da^n met de nieuwe provinciale veerboot „K.o- ningin Emma" verscheidene vroolijke proefvaarten werden afge legd, rijst het vermoeden, dat er met den eere-wijn gemorst is. Tot de volgende week, dames en heeren VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1933 No. 15 De verjaardag van H. M. de Koningin werd op vele plaatsen in onze provincie feestelijk gevierd. Het begon in Vlissingen o.a. met een défilé en troepeninspectie bij de Marine. En voor de kinderen waren volks spelen georganiseerd op 't strand. herdacht 't feit o.a. door een extra mooie ringrijderij in de Abdij De paarden kregen een extra versiering. Een kop. die in de oranje bloemetjes was gezet. Toch droegen de jonge dames versieringen en luisterden aandachtig naar de muziek. Te Goes was het dit jaar vrij kalm, wat een overzichtsfoto op de Groote Markt tijdens een muziekuitvoering duidelijk demonstreert. De Zeeuwsche voorvaderen, die tuele-Sk lijks hier flaneer en, waren thans gecom pleteerd met een Zeeuwsche overgroot moeder en trokken wel de belangstelling van de vele vreemdelingen, die dezen dag Middelburg bezochten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 24