EEUWSCHE SPORT VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1933 Zwemwedstrijden te Sas van Gent. Aan den start voor het nummer 100 M. vrijen slag dames. Groote belangstelling voor de zwemwedstrijden te Sas van Gent. Kiekje tijdens de demonstratie schoon- springen. De winnaars van de z.g. Ronde van Saseen wedstrijd over 2100 M. Vooraan, v.l. n.r.de Leeuw. Sas van Gent (3de): van Anraad. Vlissingen (2de). en Molema. Terneazen (lste). Dezer dagen werd de definitieve indeeling van de Zeeuwsche derde-klassers van denK.N.V.B. bekend. Deze indeeling is niet geheel zonder verrassingen, hoewel 't de meest logische oplossing is van de verschillende moeilijkheden, welke in de Zeeuwsche landen geboden worden. Zeeuwsch Vlaanderen heeft altijd vele lastige puzzles opgeleverd en zal dit altijd blijven doen. Zoowel in K.N.V.B. als Z.V.B. kost het eik jaar heel wat hoofdbrekens om een geschikte indeeling te maken. Er zijn voor wat den K.N.V.B. betreft in Zeeuwsch Vlaanderen te weinig derde-klassers, om een geheel aparte afdeeling te formeeren. Dit jaar zou er een goede kans geweest zijn, doch Axel heeft een spaak in 't wiel gestoken, door naar de 2de klasse te promoveeren. Ware dit niet het geval geweest dan zou Zeeuwsch-Vlaanderen zeven derde klassers geteld hebben op het oogenblik, terwijl de afdeelingen er nu acht tel len. Om een voldoende aantal clubs te krijgen in 3 A, heeft de K. N. V. B. daarin een vereeniging op genomen, welke eigenlijk niet voor overgang van Z.V.B. naar K.N.V.B. in aanmerking komt. Het is Breskens, dat zoo geluk kig is om deze bijzondere promotie te maken. Na tuurlijk gunnen wij dit Breskens van harte en wij hopen, dat de mannen van deze badplaats in op komst 'n goed figuur zul- De wielerwedstrijden te Kapellebrug. Overzicht van de baan met een viertal renners in de bocht. In de derde klasse B is de groote verrassing, dat Middelburg II en R.C.S. zijn ingedeeld bij Goes, Zeelandia 1, Hansweert, Sinoto, Zierikzee enDosko II. Het is voor R.C.S. een zwaar begin, vooral te gen Zeelandia I en Goes, doch als deze kranige elf, die in de afgeloopen seizoenen bewezen hebben voor geen geruchtje vervaard te zijn, op denzelfden weg voortgaan, zullen zij er zich wel doorslaan. Voor Middelburg II wordt het o.i. een debacle, waar dit elftal leeggezogen wordt voor reserves van het eerste. Dit is er mee gewonnen, dat we een surrogaat krijgen van de vroeger zoo spannende derbies Zeelandia—Middelburg. Zeer zeker een „kas"-stukje voor de beide penningmeesters. Wielerwedstrijden te Kapellebrug. waar o.a. Pijnen burg en Hamerlinck van de partij waren. Op onze kiek worden de winnaars van den koppelwedstrijd, HamerlinckRaes, gehuldigd. len slaan, doch wij mogen niet nalaten er op te wij zen, dat het een zeer gevaarlijk besluit is. Van zelfsprekend is het besluit een gevolg van het feit, dat de afdeeling zonder Breskens te klein zou geweest zijn. Onzes inziens mag dit evenwel geen aanleiding zijn om een dergelijk besluit te nemen, alvorens getracht te hebben, door toe voeging van nog een Brabantschen derde-klas- ser de afdeelingen te completeeren en dit was naar onze meening wel mogelijk geweest. Is er bij deze indeeling en geforceerde promotie nu eigenlijk wel voldoende rekening gehouden met de sterkte der elftallen Wij betwijfelen dit en wijzen dan ook op het gevolg van opname van een elftal als Breskens, wanneer eens mocht blijken, dat dit niet sterk genoeg was om het hoofd te bie den aan de verschillende moeilijkheden speciaal ook van financieelen aard. Als Breskens eens mocht blijken niet op te kunnen tegen de andere elftallen in haar afdeeling zal dit voor de belangstelling en het spelpeil funeste gevolgen hebben. Haalt men eigenlijk het spelpeil niet omlaag door dergelijke besluiten? Zeer waarschijnlijk, althans volgens ons, zal Breskens geen kwaad figuur slaan, doch het is en blijft een waagstuk. Daarbij komt de vraag of Breskens, dat voor haar reizen tot heden subsidie kreeg en deze thans moet missen, haar budget sluitend zal kunnen maken. Wij hopen voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen, dat plotseling in het bezit is gekomen van twee K-N.V.B.-cIubs, dat een stij gende belangstelling en een opvoering van het spel peil het gevolg mogen zijn.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27