Een viertal dat van kroeg tot kroeg trekt en overal een hapje eet en een glaasje drinkt. Aan vele ramen verschijnen gestalten wan neer de fotograaf hier gesignaleerd is. Altona, komt 't vaak tot bloedige vechtpar tijen, meestal tenge volge van politieke meeningsverschillen tusschen de nationali teiten. Bij dag en bij nacht houden agenten en rechercheurs een oogje op de talrijke revolverhelden, op de tientallen helers en stelers, die hier bijeen wonen. Maar dezen op hun beurt hebben ook een soort bewa kingsdienst ingesteld en waarschuwen elkaar als een voor hen ongewenschte bezoeker in aantocht is. Zoo is het altijd onrustig in St. Paulier wordt met geld gesmeten, luid ge lachen en spoedig het mes getrokken. Eerst als de fabriekssirenen loeien, bij het eerste morgengrauwen, worden de straten in deze havenwijk voor korten tijd wat leeger en stiller. Velen spoeden zich naar de werven of naar de aanlegplaatsen maar minstens evenveel sluipen naar binnen, om eerst weer tegen den nacht uit de huizen te voorschijn te komen. Dat zijn zij, die de hoop op werk hebben opgegeven, meer nog zij, die allen geregelden arbeid schuwen. Een speurtocht van den fotograaf is hier niet zonder levensgevaar. Daarom zijn de hierbij gereproduceerde resultaten extra-bewondering waard. De gewaardeerde musicus, die in alle cafeetjes de matrozenliederen begeleidt. worstjes, waarvan de vertegenwoor digers van alle naties, die men hier vaak in hun inheemsche drachten ziet rondloopen, liefhebbers schijnen te zijn. Men zit bijeen in morsige kroeg jes, in kelders, waar geen lichtstraal ooit valt. Onderaardsche opiumholen zijn hier niet zeldzaam. Maar in andere straten zitten Maleiers, Chineezen, Turken, daarentegen weer vreedzaam bijeen en drinken er hun biertje in de beste verstandhouding. Toch is het waarlijk geen wonder, dat het politietoezicht hier streng is. Want bijzonder in de straten die op de grens liggen van Hamburg en Een arrestatie bij lantaarnlicht. No, 26 VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1933 805

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 5