t 1 No. 15 VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1933 457 IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN In de werkplaats waar de klomp zijn vorm krijgt. blijven zij bij den landarbeid in gebruik, maar daarbuiten is het gebruik zeer verminderd. Men kan aannemen, dat deze vermindering zich op den duur nog meer zal doorzetten. En hoe wel er natuurlijk, voor zoover wij vooruit kunnen zien, wel altijd klompen gedragen zullen worden, zij het dan wat minder, zoo mag deze steun geen aanleiding worden voor jonge krachten, om in dit bedrijf te gaan. Daarom leggen wij den nadruk even op bovenstaande. Regeeringssteun is tijdelijk, en wij zien nu eenmaal den tijd niet gauw aan breken, waarin deze industrie het zonder steun zal kunnen stellen. Zetten wij echter deze critische gedachten verder aan den kant, om te vermelden, dat ondanks de sombere tijdsomstandigheden de 5e Klompenbeurs te Cllnge onder veel belang stelling van diverse autoriteiten is geopend. Dat was 23 Augustus. De opening vond plaats bij monde van den burgemeester, den heer J. W. Vienings, die de ernstige tijden, welke de klompenindustrie doormaakt, memoreerde. De klompen worden in bundels gebonden. Een droom van den klompenhandelaar. Als ieder eens klompen ging dragen! Dan was de industrie gered. Vrouwen voorzien den klomp van een sierlijke insnijding. De eigenlijke openings rede werd echter gehou den door burgemeester Geirnaerdt van St. Jan steen, die in zijn rede een pleidooi hield voor de be voorrechting van't Neder- landsche product. Daarna werd nog het woord gevoerd door ver schillende andere spre kers. Uit de verschillende redevoeringen bleek wel zeer duidelijk, dat de klompenindustrie door de diverse autoriteiten voor Zeeuwsch-Vlaanderen van groot belang wordt ge acht. Wij hopen dan ook, dat de steunmaatregel voor- loopig tot het gewenschte resultaat zal mogen leiden. Een rondgang over deze beurs gaf ons den indruk, dat deze zich geheel aanpast aan de tijdsomstan digheden. Geen overbodige luxe, en geen overbodig vertoon, maar een eenvoudige en doelmatige ten toonstelling van dit eigenaardige product. Terecht is ook feestelijk vertoon bij deze expositie verme den, en eveneens terecht is er door een der sprekers op gewezen, dat deze tentoonstelling er alleen een moet zijn ten bate van het product. Het ware te wenschen, dat meer tentoonstellingen in dezen geest werden gehouden. Geen vermaken, welke de aandacht van het product afleiden, en de be langstelling ervoor in een hoek dringen, maar een overzichtelijke uitstalling van 't product en de be werkingen, welke voor de vervaardiging noodig zijn. Wij hopen, dat de Zeeuwsche Klompenbeurs goede vruchten zal afwerpen voor haar deelnemers, en dat deze industrie spoedig weer tot bloei zal kunnen worden gebracht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 9