De kleine filmspeler en zijn tijdelijke pleegvader. Wat moet men doen, als de baby tijdens een zeer dramatische en ont roerende scène tusschen vader en moeder plotseling de geroerdheid wegvaagt door een vreeselijk gehuil Of als de baby geen zin heeft zijn gezicht naar de camera te keeren Of als het kind moet slapen en 't is juist erg wakker en bijdehand Dan beveelt de baby. Dan moet de filmvader alles doenom het kind in de gewenschte stemming te brengen, sprookjes ver tellen, op z'n hoofd staan, zingen, over den vloer kruipen, zich aan zijn haar laten trekken, de flesch geven, en wat men meer gewoon is te doen om een baby zoet te houden. Maurice Chevalier kon zich in die vaderlijke bezigheden onlangs oefenen, toen in een Paramountfllm door een baby een der Wanneer de baby in het filmatelier sliep, moest Chevalier naast de wieg zitten, opdat het kind bij het ontwaken hem 't eerst zou zien en aldus aan zijn filmvader zou „wennen". Ook tijdens de maaltijden in de studio moet Maurice Chevalier in de nabijheid van den baby blijven en hem op alle mogelijke manieren aangenaam bezig houden. voornaamste rollen vervuld werd. Het kind, de kleine Leroy Weinbrener, hield soms het spelen langer op dan de meest ingebeelde, nukkige en wispelturige actrice, maar men kwam toch waar men zijn wilde, zij het na heel wat huilen en gebroken speelgoed van den baby en gekke capriolen van de ouderen om het kind in een goed humeur en de gewenschte filmstemming te brengen. Alles is klaar voor de opname. Maurice zingt en fluit en kirt en vertrekt zijn gezicht tot hij er paars van is. maar de voor het oogenblik nood zakelijke uitdrukking wil niet op het gezicht van den baby verschijnen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 10