Zeeuwsche Omroep Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in wel ken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat een plaatselijk muziek gezelschap ter gelegenheid van het 35-jarig regeeringsjubileum onzer koningin een fakkeloptocht heeft gehouden en als eerste halteplaats de Varkensmarkt koos. Wat kunnen sommige directeuren toch onflatteus zijn Te Ierseke heeft de bakkersbond een grooteri wedstrijd voor zijn Bevelandsche leden gehouden. Een Ierseksche bakker kreeg het diploma voor „opgemaakte taarten." Zoo'n diploma zou 'n niet-bakker ook wel willen behalen, gelooven wij Uit Biervliet seint men ons, dat een volijverig comité besloten heeft een bazar te houden ten bate van het harmoniekorps. Waar om blaast men geen paar octaven hooger Als de noot het hoogst is, is immers de redding het meest nabij. Onze correspondent te Middelburg bericht ons, dat Herma's oud-Hollandsche pedagogische poppenkast, nu het September werd, weer gearriveerd is in den Schouwburg. Na de vacantie beginnen er meer pedagogische poppenkasten! Uit Vlissingen zond men ons geestdriftige beschouwingen over een badinrichting, welke een woningbouwvereeniging met goedkeuring van B. en W. hoopt te bouwen. Je hebt menschen die zoo zindelijk zijn, dat ze aan 'n heele zee nog niet genoeg hebben om in water te plassen Ter gelegenheid van 't in gebruik nemen van den nieuwen rijksweg, is te Kruiningen een grandioos dorpsfeest gehouden, dat bestond uit een wegwedstrijd voor wielrijders en 'n bloemen tentoonstelling. Daar wielerwedstrijden niet in heel goeden geur staan heeft men tot verzachting van deze onaangenaamheid de kinderen van Flora verzameld Een inwoner te Brouwershaven schrijft ons, dat de heer Spiegelei, controleur van de varkenscentral vereerd is met de eere-medaille in zilver van de Oranje-Nassau-orde. Spiegelei met ham is zóó lekker, dat deze onderscheiding dub bel en dwars verdiend is Te 's Heer Arendskerke verscheen op de gemeente-secretarie een sollicitant naar 'n betrekking, met 'n kruiwagen. Toen men hem wat vreemd aankeek, zei de man, dat men hem had aangeraden zoo'n voorwerp mee te nemen. De historie beweert, dat deze vertooning van landelijke onschuld met succes bekroond is In verband met het nijpend gebrek aan margarine in Zeeuwsch-Vlaanderen, heeft de raad van Hulst zich tot de regee ring gewend om kunstboter. De ministers volgen nu een stoomcursus bij Jurgens en v. d. Bergh. Men meldt ons uit Oostburg, dat een Hollandsche damkam- pioen in hotel „De Vuist" een simultaanpartij kwam spelen, waarbij hij negen partijen verloor. Het is best mogelijk, dat deze schijvenschuiver wel eens in de vuist gelachen heeft, doch te Oostburg deed hij dat zeker niet Te Biervliet zal 16 en 17 September a.s. een fruittentoonstel- ling worden gehouden, in het gymnastieklokaal. Men is zeker van veel belangstelling. Voor een goeden gang van zaken is de feestcommissie reeds aan het wespen vangen Tot de volgende week, dames en heeren No. 16 VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1933 De Zeeuwsche Bakkersbond hield te Ierseke haar jaarver gadering. En een graag geno ten feestelijken maaltijd. Een kijkje op de welgeslaagde bloemententoonstellingdie te Krui ningen dezer dagen gehouden werd. De groote fruit- en bloemententoonstel ling, die 7, 8 en 9 September te We- meldinge gehouden is, was van groote beteekenis voor de geheele omgeving, en heeft dan ook groote belangstelling gewekt en veel succes ge oogst. Deze fraaie stand behaalde een eersten prijs. Een aardig hoekje van de Wemeldingsche fruit en bloemententoonstel ling. Woensdag 6 September werd den ouden van dagen te Krabbendijke een autotocht naar Breda aangeboden. Vijfentwintig autos vervoerden de oudjes, van wie er sommigen nooit in een auto gereden hadden of nooit in Brabant waren geweest. In het Mastbosch werd onze foto genomen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25