Zeeuwsche Sport '|f ik: vf jfejfel fa .Goes" heep een prachtig terrein gekregen. De elftallen van De voetbal rolt weer! Ook te Goes. Spelmoment uit de match Wil- Croes en Willem II 2 voor den aanvang van den feestwedstrijd. lem II 2~Goes. Een lastig moment voor den doelman der thuisclub. VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1933, 507 De voetbalvereeniging „Goes" heeft Zondag de door de gemeente aangelegde sportterreinen officieel in gebruik genomen. Op onze foto wenscht de heer Van Bel namens den K.N.V.B. het bestuur geluk. Nog slechts 'n paar dagen scheidèn ons van den eersten Zondag, waarop voetballiefhebbend Nederland met spanning heeft gewacht. Zon dag komen weer honderden elftallen tegen eikaar in het geweer, duizenden kijklustigen zullen weer optrekken naar de voetbalvelden. Sommigen met bange harten, anderen vol goeden moed en ver trouwen. Uit vriendschappelijke wedstrijden, tour- nooien e.d. heeft menig supporter alweer een conclusie gemaakt. Toch valt van die vriendschap pelijke aanloopjes voor de veel spannender én vuriger competitie weinig te concludeeren omtrent de sterkte der diverse elftallen. Meestal verschij nen toch gebroken teams in het veld en nemen de vereenigingsleiders de vriendschappelijke wedstrij den te baat voor het doen van allerlei experimen ten. Nieuwe krachten worden geprobeerd, oudere spelers worden van plaats verwisseld. Het eind van het liedje is meestal, dat de oude ploeg met een heel geringe wijziging in het veld terugkomt. Zoo zal het naar onze meening ook met het mee- rendeel der Zeeuwsche ploegen gaan. Wij hebben niet van nieuwe sterren gehoord en het zal dan ook a.s. Zondag bij de wapenschouw ontbreken aan verrassingen. Waarschijnlijk geen nieuwe ge zichten, misschien toch wel verrassingen in den vorm van een sterk naar voren komen van spelers, die, vorig jaar behoorend tot de klasse der middel- matigen, hun zomer goed besteed hebben en nu een verblijdende opvoering van hun capiciteiten kun nen toonen. Het is moeilijk voor den samensteller van een prognosticum thans zijn werk te doen zonder al te groote blunders te maken. Zijn mee ning toch moet gebaseerd zijn op de krachtsver houding van vorig seizoen en een enkelen meestal zoo weinig zeggenden vriendschappelijken wed strijd. Wij moeten ons bij het bespreken van de wedstrijden van a.s. Zondag beperken tot de eerste en tweede klasse, daar de programma's van de derde nog niet bekend zijn bij de samenstelling van dit praatje. Allereerst dan onze Zeeuwsche eersteklasser, welke a.s. Zondag naar Tilburg trekt om een oud tegenstander uit de tweede klasse, Longa, te ontmoeten. Het zijn altijd mooie kampen geweest tusschen Middelburg en de Tilburgsche ploeg. Meestal De off'icieele opening van het nieuwe s lortterrein te Goes. Burgemeester Hajenius trupi den bul af. trokken de Zeeuwen aan het kortste eind en een fiksche nederlaag werd vaak het deel van de Middelburg-mannen. Zal het nu eens verkeeren en zal Middelburg beginnen met het winnen van dezen wedstrijd? Het kan, maar wij gelooven, dat de Middelburg-supporters niet gerust mogen zijn vóór de puntjes binnen zijn en naar onze meening zou een overwinning wel de grootste verrassing Een fraai overzicht van het nieuwe veld der vereeni- ging Goes tijdens den wedstrijd, welken Goes Zon dag j.l. tegen de reserves van Willem II speelde. zijn, welke Middelburg zijn supporters kan be reiden. Twee wedstrijden, waarvan al heel moeilijk een voorspelling te doen is, sieren het tweede-klasse- programma en wel een ontmoeting tusschen de ploegen van Vlissingen en Terneuzen en een wed strijd, welke vooral in Zeeuwsch-Vlaanderen aller aandacht zal hebben, de ontmoeting tus schen R.B.C. en Axel. De wedstrijd tusschen Vlis singen en Terneuzen is er weer eens één, welke de grootste verrassing kan brengen. Twee provinci ale clubs, die strijden om de eer kampioen der provinciale tweede-klassers te worden. Een bui tengewoon zenuwachtige wedstrijd is te voorzien en een abnormale uitslag. Voorloopig moeten wij: het op de ploeg van de Terneuzenaren houden, maar't is voetbal en wij wenschen ook rood wit veel succes. De eerste wedstrijd van Axel in i het nieuwe milieu. Hoe zullen de bab.es het er af brengen Wij vreezen dat deze eerste Brabant- sche reis niet zal meevallen. R.BX- moge misschien niet tot de allersterksten behooren, het is in ieder geval een ploeg met routine, welke zich niet zoo gemakkelijk door een nieuweling laat overrompe len. Wij hopen er het beste van voor Axel en lukt het niet om reeds Zondag te oog ten, dan maar moed houden voor de volgenden keer. Het groote rad gaat draaien, moge Zeeland, evenals de laatste jaren het geval was, weer een goed figuur slaan in de Zuidelijke voetbalbeweging.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27