7 II m^zÊSËEb&mM, M 3 488 .VRIJDAG 13, SEPTEMBER 1933 No. 16 JUBILEU De heer J. Vijverberg te Noordgouwe herdenkt deze maand het feit, dat hij 25 jaar geleden begon met het fotografeeren van onze Zeeuwsche en speciaal Schouw- sche vogelsoorten. De heer Vijverberg thuis aan 't werk «Sb/ berg bij de vogelfotografie, een overdekte kuil De heer Vij Schuilplaats •:<GvtV Het opstellen van de camera et onderzoek naar het leven der vogels I is van vrij recenten datum. Weliswaar *i brengen verschillende wetenschappelijke handboeken ons over de vogels allerlei wetens waardigheden, maar van een populariseering der stof, welke de bedoeling heeft, algemeen belang stelling te wekken, is toch eerst de laatste jaren sprake. Aan het eind der vorige eeuw is het be gonnen met Hij mans en Thijsse, die het blad De Levende Natuur uitgaven. Breede kringen werden daar spoedig door bereikt, en in velen werd be langstelling voor het dierenleven gewekt. Hiertoe behoorde ook de heer J. Vijverberg, vogelkenner en vogelfotograaf bij uitnemendheid, die in en buiten Zeeland 'n naam heeft gemaakt met zijn talrijke werken betreffende.het leven der vogels. Nu deze onderzoeker als zoodanig zijn vijfen twintigjarig jubileum viert, hebben wij hem eens op gezocht, en zooajs men van een rechtgeaard Zeeuw mag verwachten, zijn wij met gulle gastvrijheid ontvangen. „Hoe ik tot de bestuéeering van het vogelleven ben gekomen De heer Vijverberg beantwoordde deze vraag met de grootste openhartigheid „Wel, door het zoeken naar eieren, als jongen. Wij trokken er veel op uit, maar hadden toen al de gewoonte, eieren van kleine zangers en nuttige vogels te laten liggen." „Dus ging het meer om de sport „Zoo is het. Eieren van kieviten en van vele Noordsche zeezwaluw op het nest neerkomend. Een- Kleine zeemeeuw (stormmeeuw) bij het nest. Tweede Groote stern bij het nest staande. Eerste inlage onder denkooi bij Ellemeet. inlage onder Kerkwerve. Kerkwerve.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 8