VMOUWIBNIEIDVIBN Epauletten overal! GEHAAKT VLOERKLEEDJE DE GEBREIDE JUMPER MET POFMOUWTJES (U?aHj VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1933 No. 17 eigenwijs uitsteeksel van de bovenmouw, dat met 'n paar knoopen bij de schouders wordt vastgehecht. Bij het model van onze afbeelding, een wollen herfstjapon, zijn de wijde bovenmouwen in loshangende plooien vastgehecht, waarvan het aspect weer aan epauletten herinnert. De garneering van dit fraaie toiletje bestaat overigens uitsluitend uit de wijze, waarop de smalle streep, in zigzaglijnen, aan elkaar is gezet. De wijdte van deze japon is overal gelijkelijk verdeeld over de verschillende schuine reepen, zoodat deze oogenschijnlijk zoo eenvoudige jurk in werkelijkheid slechts met uiterste zorg en zorgvuldige nauwkeurigheid kan worden samengesteld, 'n Zwarte ceintuur met eenvoudig bewerkte zilveren gesp omsluit 't middel. Geplisseerde strookjes worden bij de nieuwe modellen ook al gerecruteerd als schoudergarneering. Aan weerskanten van 'n glad schouderstuk vormen ae 'n paar uitsteeksels, welke alweer levendig aan epauletten herinneren. Een dergelijke garneering vertoont ook het wandeltoilet van onze tweede foto, gedragen door Bette Davis, een der vele filmsterren van Hollywood. Dit costuum van beige wollen stof echter is niet alleen bij de schouders, maar ook overal elders waar zoo'n versiering kon worden aangebracht met geplisseerde strookjes gegarneerd. De mouwen zijn bij de schouders aangezet op 'n wijze welke de strookjes aldaar dwingt overeind te staan, om het epauletten-effect ervan nog wat te versterken. Bij dit beige wollen toilet worden beige handschoenen gedragen met bruine geborduurde kappen. Het bijbehoorende hoedje is van bruin fluweel, gegarneerd met stiksels. Judith Allen, eveneens 'n filmster uit Hollywood, vertoont ons 'n zwart satijnen namiddagjapon met epauletten van zilvervos. Zeer eenvoudig van coupe heeft dit toilet overigens alleen 'n garneering van sierspelden. Fluweel zal in het komende seizoen, naar men zegt, veel word n verwerkt, niet alleen voor japonnen en hoeden of voor de garneeri g van beide, maar ook voor lange mantels. Om het tekort aan warmte dezer mantels voor den winter aan te vullen, hebben ze meestal nog de extra beschutting van 'n schouderkraag. Zoo is er 'n fraai model van marineblauw fluweel met 'n cape, welke in den rug tot aan de taille reikt en van voren is afgerond tot aan den hals. De cape is omzoomd met 'n in- gerimpelde strook, die bij den hals 'n opstaand kraagje vormt. PAULA DEROSE Gestreept middagtoilet, met een der nieuwste epaulet-mouwen. De nieuwe cotelé's, geribd fluweel en geribde wollen stof eigenen zich bi zonder goed voor het verkrijgen van 'n modern epauletten-effect. Daar is, bijvoorbeeld, een toiletje waarvan de stof dwars genomen is, met uitzondering van 'n paar ingezette ver ticale plooien in den rok en 'n eveneens verticaal geribd schouderstuk. Dit gladde schouderstuk, van voren met 'n paar knoopen gesloten, loopt in rechte lijn door tot bijna 'n handbreedte over de schouderlijn heen. Bij andere modellen van mantels en japonnen hebben voor- en achterpanden een epaulet-achtigveriengstukje bij de schouders. Ofwel de mouw zelf zorgt voor het epauleteffect door zich over den schouder heen met een min of meer smalle reep te verlengen, of door 'n heel Zwart satijnen namiddagjapon met epauletten van zilvervos. Zoor het gehaakte vloerkleedje waarvan de be- schrijving voorkomt in ons nummer van 1 Sept. j.l. heeft men noodig 300 gram donkergrijze, 250 gram lichtgrijze, 100 gram roode en 70 gram blauwe „everlasting" katoen. Dit in antwoord op brieven van verschillende lezeressen. Beige wollen mantelcostuum met gar neering van geplisseerde strookjes. TNplettende lezeressen zullen hebben opgemerkt, dat er bij de beschrijving der mouwtjes van dezen jumper een klein gedeelte twee keer werd afgedrukt, wat tot verwarring aanleiding heeft kunnen geven. Wat hier dus gedrukt staat na 44sten toer enz. tot Dan vervolgt men enz. moet worden weg gelaten. Bij de beschrijving van den jumper zelf heb ik geen fouten kunnen ontdekken. Dat een en ander gemakkelijk vergroot kan worden door meer steken op te zetten en meer toeren te breien dan de aangegevene legde ik reeds uit in 'n vorig nummer. THÉRÊSE

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 18