Zeeuwsche Omroep 336 VRIJDAG 22 SBPTEMBFR 1933 No. 17 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten^ in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Kruiningen, dat daar 'n /span paarden voor 'n boerenwagen op hol sloeg met het gevolg, dat het hek van de kerk en de deur van de pastorie vernield werden. Geluk kig, schrijft onze correspondent verder, was de school juist even te voren uitgegaan. Inderdaad 'n buitenkansje. Anders was dat gebouw misschien ook nog beschadigd Uit Walcheren seinde men ons, dat op dit eiland is opgericht de vereeniging „Vijgen-eter", welke haar aandacht schenken zal aan het ordelijk houden van het strand. Om hygiënische redenen vragen wij bij deze aan alle gezond heidscommissies in Zeeland om toch zooveel mogelijk de paarden van het Walchersche zeestrand af te houden Onze berichtgever te Wolfaartsdijk telefoneerde ons, dat ambtenaren in zijn dorp tweemaal ongekeurd varkensvleesch in beslag namen en tegen beide slagers proces-verbaal op maakten. Wij protesteeren. Het komt ook bij de warenwet niet te pas, dat men onze vleeschhouwers vereenzelvigt met knorrende viervoeters I De Middelburgsche politie-rechter moest in zijn jongste zitting 'n klein dozijn Zeeuwen bestraffen omdat ze diverse provincie-genooten op hun hoofd getimmerd hadden. Strenge straffen zeer gewenscht de hoofdelijke omslag is hier al erg genoeg In den raad van Kortgene heeft een der leden gevraagd om verbetering van het paadje naar den achtersten ingang van het gemeentehuis, omdat het herhaaldelijk voorkomt bij het trouwen, dat de bruidjes met haar japon aan de heining blijven haken. Hulde aan dezen man voor het signaleeren van 'n mistoestand. Het is al te grof, wanneer in dén echtelijken staat het kleer scheuren reeds begint bij het gemeentehuis Uit Zaamslag bereikte ons het curieus bericht, dat een com- missionnair twintig hanen heeft afgericht om langpooten in zijn varkenshok te vangen. Er is geen eerzucht meer in Zaamslag. Vroeger deden de menschen alles om hun haan koning te laten kraaien nu meenen zij dat die vorstelijke beesten er zijn om vliegen te vangen. Officieel meldde men ons uit Heinkenszand, dat de bloemen tentoonstelling niet kon doorgaan wegens de groote droogte. En uit Kloetinge vernamen wij, dat de schoolkinderen de plantjes, welke zij in het begin van den zomer van gemeente wege ontvingen ter verdere opkweeking, hebben opgesteld in de gemeente-herberg. Wat er al niet voorkomt uit die droogte De Commissaris van de politie te Middelburg ried zijn burgers aan om de kolen, die zij van vreemde handelaren aan de deur koopen, duchtig na te wegen. Die scharrelaars blijken zoo rechtvaardig te zijn, dat zij, precies als vrouwe Justitia, geblinddoekt hun weegschaal hanteeren De Burgemeester van Middelburg, vergezeld door de Wethouders, bracht heden een bezoek aan de Volkstuinen van de Vereeniging ,,Kweeklust"Het gezelschap met het bestuur der Vereeniging tusschen de groenten. Watergebrek. Om het vee ir de weide van water te voorzien worden te Gapinge per wagen tonnen aangevoerd, die op waterrijke plaatsen worden gevuld. Inmiddels is in onze provincie op vele plaatsen, waar geen leiding is, 't gebrek aan water chronisch geworden. Op het raadhuis te Veere, dat gerestaureerd wordt, werden deze week de modellen van 4 nieuwe beelden geplaatst ter beoordeeling door de Rijks Monumenten-Commissie. Te Goes wordt volgende week 'n tentoonstelling der iep ziekte gehouden. Daar in de hospitalen geen plaats is, worden de bedden opgeslagen in Schuttershof. Tot de volgende week, dames en heeren Naseizoen in Sluis en typisch kijkje in een der straten, waar langs de vreemdelingen hebben plaats genomen. Te Aardenburg werd op Zater dag 16 Sept. een tentoonstelling geopend van bloemen, fruit en groenten, die een zeer fraaien in- indruk maakte. Foto van het be stuur der plaatselijke floraliaver- een. met de afgevaardigden van het hoofdbestuur na de officieele opening door den burgemeester van Aardenburg. Een aardig kijkje op de nieuwe pontonbrug te Zierikzee met het drukke vervoer van auto's per provincialen Stoombootdienst op den voorgrond. In de veel besproken haven van Anna Jacoba, waarlangs het verkeer van het vasteland met Schouwen hoofdzakelijk wordt geleid en die tot heden nog steeds als verkeersweg voor auto's onvoldoende moet genoemd worden. Een prachtige bloemeninzending van den heer van der Plassche uit Aardenburg.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 24