No. 17 VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1933 539 De voetbalcompetitie is begonnen. Wij plaatsen hier het elftal van Terneazen, dat op den openingsdag een groote en min of meer onverwachte nederlaag tegen Vlissingen leed. De wedstrijd Vlissingen-Terneuzen (40). Mo ment uit den strijd tijdens een hoekschop op het doel van Terneazen. Wat is Vlissingen van plan De ploeg, welke wij hier plaatsen opende de competitie met een 4—0 overwinning op Terneazen. Een goed begin Weer heeft Longa kunnen zegevieren over Middelburg. Wij hebben 't verwacht en dat het met flinke cijfers zou zijn was evenmin te verwonderen, daar 't elftal, dat Middelburg naar Tilburg moest zenden, niet gaaf kon zijn. Al de kleine ongelukjes van een vorigen vriendschappe- lijken wedstrijd moeten zich in den eersten, uit den aard der zaak zenuwachtigen kamp hebben doen gevoelen. Na het slechte seizoen 19321933 was de hoop gevestigd op een sterk en goed begin van het nieuwe seizoen. Volgenden Zondag komt Middelburg tegen M.V.V. te staan, ook lang geen gemakkelijk tegenstandster. De Maastrichtenaren zijn niet zoo eenvoudig te slaan en het zal Middel burg heel wat krachtsinspanning kosten om Zondag in de Nadorst eenige winst te behalen. De groote Zeeuwsche match tusschen Vlissingen en Terneuzen heeft voor ons een groote verrassing opgeleverd. Gezien de verrichtingen van Ter- neuzen en Vlissingen konden wij niet anders ver wachten dan een fiksche overwinning der Ter- neuzen-ploeg. Het was echter anders uitgerekend door Vlissingen en de Rood-Witten zonden de Zeeuwsch-Vlamingen over water met een flinke 4O-nederlaag. Het was een verdiende over winning, doch de cijfers geven niet juist weer de krachtsverhouding tusschen de beide elftallen. Vlissingen heeft een heel kleine overwinning ver diend, doch geen 4O-zege. Terneuzen viel in dezen wedstrijd geducht tegen en het is te hopen, dat deze wedstrijd niet als maatstaf genomen moet worden voor het bereke nen van de kansen der beide elftallen, want al heeft Vlissingen dan ook gewonnen, geen van beide ploegen heeft een spel ge demonstreerd, dat de ver wachting op een vooraan staande plaats in de com petitie van dit seizoen rechtvaardigt. Axel heeft zich mét niet minder dan 51 laten kloppen door R.B.C. Het was te voorzien, dat de oude ratten in Roosendaal zich niet door de jonge Zeeuwtjes zouden laten vangen. Het moge voor de Axel-mannen echter een genoegdoening zijn, dat in dezen eersten competitie-wedstrijd Axel ook een woordje meegesproken heeft, want voor de rust heeft deze wedstrijd zeker vele aantrekke lijke momenten gehad, dank zij het op- en neer gaande spel, waarbij beide partijen om beurten in den aanval kwamen. Met de rust was de stand gelijk, doch daarna heeft R.B.C. het spel in handen genomen en had Axei niet veel meer in te brengen De eerste helft van den wedstrijd heeft evenwel de De voetbal rolt weerKiekje uit de match Vlis singenTerneuzen. Schermutseling in het veld bij den strijd om het „bruine monster." overtuiging gegeven, dat Axel in de tweede klasse mee kan doen, A.s. Zondag de groote match TerneuzenAxel. Terneuzen wordt geducht aan den tand gevoeld, met twee zeer moeilijke wedstrijden tegen de beide provinciegenooten achtereen. Voor welk een verrassing zullen we Zondag weer te staan komen. Wij hebben het meer gezegddergelijke wed strijden hebben altijd een uitslag omgekeerd aan dien, welken men verwacht. Theoretisch moeten wij Terneuzen a.s. Zondag de beste kans geven, doch het is in het geheel niet uitgesloten, dat Axel door hard zwoegen opgewassen blijkt tegen Ter neuzen, dat door de nederlaag van j.l. Zondag er moreel niet op vooruitgegaan zal zijn. Het wordt voor den scheidsrechter een moeilijke wedstrijd en veel zal van de leiding afhangen of deze wedstrijd een goed verloop krijgt. Wij hopen er het beste van en zien met belangstelling den uitslag tegemoet. Zoo is de eerste slag geleverd. Aan den eenen kant bracht de eerste wedstrijd vreugde, in andere kampen heerscht verslagenheid. Nog is er weinig te zeggen van het verdere verloop, doch één ding is zekerde overwinnaars van j.l. Zondag hebben in die overwinningen een flinken moreele steun.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27