542 VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1933 No. 17 nSSÜÜ? Barta, de man van staal, bij het afvuren van een dynamietpatroon- De proef met de sabel bewijst, dat hij op den dreunenden knal van de patroon, welke hij tusschen de tanden reageert. Kapitein Webb strijdt tegen zijn gedresseerden krokodil. Tochblijft hier „oppassen" de boodschap. Niet iedereen strijkt zijn week- of maandloontje op met de regelmatigheid van een uurwerk en met't grootste gemak, die in onze dagen met hun onfeilbaar werkende administraties worden verzekerd. Niet iedereen ziet zich gelukkig tot het uiterste gedreven. Niet iedereen behoeft zijn leven in de waagschaal te stellen, om dit fatsoenlijk en behoorlijk te regelen. Er is nu eenmaal 'n bepaald soort menschen, die dit laatste willen zij een bestaan hebben wel moeten beproeven. Tot hen reke nen we de variété-artisten, de acrobaten, springers, koord dansers en anderen. Begrijpt u goed: elke vertooning moet zóóveel opbrengen, willen ze „er komen"; elke ver tooning moeten zij het uiterste wagen: een salto-mortale, Miss Mortis, het springwonder, wipt vanaf de achtste verdieping in het kleine, beneden opgestelde, net. Martini Szeny, de man, die zich stevig gebonden met het hoofd naar beneden aan de boomtak ken laat ophangen. Hij weet zich steeds uit deze benarde po sitie te bevrijden. een gevaarlijke dressuur of eenige an dere beweging, die den leek zeker het leven zou kosten, wat tusschen haakjes wil zeggen, dat zij, deze acrobaten en temmers, ofschoon af doend op dit gevaarlijke werk ingesteld, nog altijd een zeker risico, bij steeds aanwezig gevaar loopen. Wie dit niet wil gelooven, hem verwijzen we naar de ongelukkenreeks in de kranten hij zal daar ongetwijfeld meer dan eens in vermeld zien, hoe acrobaat A een doodelijken val deed en hoe temmer Z met moeite uit de leeuwenkooi werd bevrijd. De Amerikaansche temmer Car- resille vertoont een in Europa onbekend staal van dresseerkunst. Het Amerikaansche broederpaar Hills, tijdens de uitvoering van een angstwekkend nummer.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 30