_1 362 VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1933 VROUWENLEVEN i 1 i Een der nieuwste herfsttoiletten, bruin Bruine lakceintuur'n bruin zijden das fluweelen hoedje voltooien het geheel. FLUWEEL, TRFZIJDE EN WOLLEN STOFFEN Fluweel is opeens dubbel en dwars in de gratie gekomen. Het wordt verwerkt voor mantels en japonnen en hoeden, er zijn korte jasjes van Schotsch fluweel, maar vooral zijn er veel gar neeringen van fluweel. Wollen toiletjes worden gegarneerd met wijde fluweelen ondermouwen of met fluweelen doffen bij de ellebogen, met fluweelen ruches, met fluweelen bloemen samen gevoegd tot ceintuur of boa, met fluweelen kragen en pelerines. Er zijn fluweelen ceintuurs, fluweelen handschoenen, fluweelen taschjes en fluweelen schoentjes. Het behoeft wel geen betoog, dat men met flu weelen garneeringen, welke overigens een uit stekend middel kunnen zijn voor het opfrisschen van overjaarsche toiletten, voorzichtig wezen moet. Wie niet al te slank is, zal nog wel met succes een flu weelen japon kunnen dragen, mits die eenvoudig is van coupe. De moderne prinsessevorm leent zich daartoe uitstekend. Maar fluweelen ruches, wijde fluweelen mouwen, fluweelen kragen en min of meer uitstaande ceintuurs zijn allerminst geschikt om 'n figuur slanker te doen lijken dan het werkelijk is-. Integendeel 1 Wel kan de niet meer slanke vrouw bij 'n wollen japon fluweelen mouwen dragen, of 'n fluweelen corsage, bijv. drie platte fluweelen bloemen in de tinten van beige tot bruin bij 'n bruin wollen toilet. Men behoeft volstrekt niet rijk te wezen om zich de weelde te kun nen veroorloven van 'n fluweelen japon Velours cotelé, het bekende geribde fluweel,is niet duuren sterk. Een zeer donker bruin ervan, opge fleurd met vergulde knoopen, is heel modern, Tusschen dit „fluweel voor alle beurzen" en het velours chenille, soepel als crêpe de chine, dat speci aal bestemd is voor namiddag- Een der nieuwste bontmantels, waar voor de muskusrat het materiaal leverde. en avondjapon, bestaat er nog 'n heele serie van fluweelsoorten, meer of minder fraai en meer of minder kostbaar. Voor namiddag- en avondjaponnen wordt ook veel tafzijde verwerkt en op de verschillende mode shows, die elkaar in dezen tijd opvolgen, waren zeer elegante tafzijden modellen te zien met uit staande ruches en strooken. Hiervoor moet echter dezelfde restrictie gelden als voor fluweel. Die nieuwe modellen, zoo charmant tentoongesteld door slanke mannequins, zouden verre van elegant blijken, indien ze door kleine dikkertjes gedragen werden. Voor dagelijksch gebruik en ook voor namiddag toiletten zijn er fraaie wollen stoffen telkens weer wordt er op dit gebied nieuw materiaal aangevoerd, soepel en warmtegevend, zoodat. het bizonder geschikt is voor herfst en winter. Het fijn gestreepte toiletje, bruin met wit, dat hierbij wordt afgebeeld, geeft den indruk van eenvoud, waardoor veel der nieuwe herfstmodellen worden gekenmerkt. Dit sierlijke modelletje, dat aan den kraag 'n paar kleine epauletten ontleent, is ook uitnemend geschikt voor geribd fluweel, 'n Bruine lakceintuur, bruine knoopen, 'n bruin zijden das en 'n bruin fluweelen hoedje voltooien het geheel. Het tweede hierbij afgebeelde toilet is vervaar digd van „Presso", 'n nieuwe wollen stof met zeer klein ruitje in reliëf. Deze japon toont verschillende nieuwigheden de breede ceintuur, het kralenbor- duursel op ceintuur en mouwen, de sluiting opzij van de taille en den nauwen rok, waarbij alle wijdte enkel onder de knie is aangebracht. De bontmantel van onze foto is een der aller nieuwste modellen voor den komenden winter. De muskusrat leverde het materiaal ervoor, dat nu furore maakt. Deze nauwsluitende mantel heeft moderne wijd ingezette mouwen met de aanduiding van 'n paar epauletten. Ook de hooge sluiting om den hals is modern. De mantel heeft 'n bruin suède ceintuur. Er wordt 'n bruin vilten hoedje bij gedragen. PAULA DEROSE. Wollen namiddag-japon met moderne breede ceintuur en kralenborduursel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 18