Zeeuwsche Omroep Hallo hallo 1 hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Kloetinge, dat zich daar een comité heeft gevormd om te komen tot oprichting van een gedenkteeken voor den beroemden weerkundige Buys Ballot. Naar wij hoorden, denkt men aan het plaatsen van 'n omge keerden hardsteenen paraplu-bak met 'n daarop in bas-relief gebeitelde regenjas en 'n zonnescherm De Middelburgsche rechtbank veroordeelde een Rotterdam- sche helderziende tot 'n half jaar gevangenisstraf, wegens het in voorraad hebben van valsche rente-zegels. Een van gemoed zachtaardig luisteraar te Tholen schreef ons, dat die straf te zwaar is. Wij vinden van niet. Verzachtende omstandigheden waren alleen aanwezig geweest, indien de schuldige slecht van gezicht Uit Breskens seint men ons, dat een gegradueerd marechaus see niet minder dan acht vaten met roomboter in beslag heeft genomen, in verband met overtreding van de Crisis-Zuivelwet. Dat zal toch géén gezicht geweest zijn. 'n Gezags hand haver aan den rol 1 Onze correspondent te Borsselen schrijft ons, dat een jongetje aan den staart van een koe getrokken heeft en toen een schop van dat beest ontving. De automaat ten plattelande 1 Een medewerker te Kapelle berichtte ons het historisch feit, dat een juffrouw, die de Troonrede beluisterde, daarbij een arm gebroken heeft en in het ziekenhuis terecht kwam. 'n Onbegrijpelijk iets. Bij beluisteren kan je natuurlijk in de rede „vallen", maar wij wisten tot nu toe niet, dat dit gevaar voor armen of beenen opleverde 1 Voor de vacante betrekking van gemeente-veldwachter te 'sHeer Abtskerke hebben zich 191 sollicitanten aangemeld- Daar de liefhebbers allemaal van plan zijn de raadsleden te bezoeken en de meesten van verre komen,wordt er koortsachtig gewerkt aan het stichten van nood-hotels. Uit Vlissingen Zoowel als uit Middelburg ontvingen wij kennisgevingen van bezorgde zielen, dat het uniformverbod niet wordt nageleefddoor de militairen. Van officieele zijde verzocht men ons uit te zenden, dat de raderboot van den Provincialen stoombootdienst te koop is. Na de strenge maatregelen tegen de vlootmuiters is er geen animo meer voor rad-draaierij onder de zeevarenden 1 Uit Ierseke seint men ons, dat het nieuwe vaandel van de plaatselijke zangvereeniging met zang en muziek is onthuld op dePaardenmarkt. Nochtans hoorden wij niet van op hol geslagen viervoeters. Te Oostburg kwam een motorrijder in botsing met een auto, waarna hij vervoerd werd naar het hospitaal. De machine is naar het huis van 't slachtoffer terug gebracht. Het „samen uit, samen thuis" is niet meer in eere, schijnt het. Te Middelburg is j.l. Zaterdag en Zondag door „de Natuur vrienden" een tentoonst Hing gehouden van paddenstoelen. Er is veel bezoek geweest van politici. Die interesseeren zich n.l. meer voor zwammen dan andere menschen 1 Hier is nu niets meer aanwezig, dames en heeren. Wij sluiten tot de volgende week. VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1933 No. 18 De Bijzondere Vrijwillige Landstorm, afdeeling Motorcorps, organiseerde op Maandag 25 September een oefendag op Walcheren in vere&niging met de Roode Kruis-Transportco- lonne van Ternèuzen en de Marine te Vlissingen. De troepen in hinderlaag bij „Rammekens" Het transport der gewonden over water. Een zuster geeft het goede voorbeeld voor minder moedigen. Na afloop der oefeningen neemt de overste van het Zeeuwsche corps afscheid, alvorens hij met pensioen gaat. Ook het tweede deel van de vaardigheidsproeven van den Z. A. B. is goed geslaagd. Een achttal leden behaalde het diploma. Een foto tijdens het nummer polsstok-verspringen voor heeren. De voetbal- en athletiekvereeniging „Goes" te Goes or ganiseerde een 40 K.M. afstandsmarsch, waaraan zeer vele Zeeuwsche vereenigingen deelnamen. Een der ver- eenigingen onderweg. De fraaie zilveren beker, welken de juweliersfirma Jacq. Frank te Middelburg, ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan harer zaak. geschonken heeft aan de Vereeniging voor Vreem delingenverkeer aldaar voor de beroemde ringrijdery in de Abdij te Middelburg. De beker is uit de hand gedreven en geciseleerd door den kunstdrijver P. de Meijer te 's-Gra- venhage, omstreeks 1857. Touwklimmen voor meisjes.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 24