fe ZeeuAuc&e Sftoït :ÏV r; 1 No. 18 VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1933 schijnt een.beetje aan kracht te hebben ingeboet, daar in eigen huis van Oranje werd verloren. Daar Oranje vorige week tegen IJzendijke gelijk speelde moeten wij aannemen, dat deze ploeg niet zoo heel veel sterker is dan vorig jaar. Ook De Zeeuwen hebben op eigen terrein klop gekregen en wel van Terneuzen 2. Een uitslag, welken wij niet hadden verwacht. Het reserve-elftal van Zeelandia moest op eigen veld de vlag strijken tegen de mannen van Hulst, die met niet minder dan 7—1 dezen kal- men wedstrijd wonnen. De thuisclubs zijn niet erg gelukkig geweest en R.C.S. wilde hierin blijk baar niet achter blijven en verloor met 31 van Zeelandia I. Geen slecht begin voor de Souburgsche club, waaruit op te maken is, dat dit elftal in den K-N.V.B. voor het eerste jaar geen slecht figuur behoeft ,te maken. Zeelandia 1 toch behoort tot de allersterkste in deze klasse en wanneer de jongste 3e-k!asser R.C.S. daarvan met slechts 31 ver liest mag dit geen slechte prestatie genoemd worden.' In de derde klasse ontmoeten a.s. Zondag Goes en Zierikzee elkaar en wel op het nieuwe sportterrein in Goes, waar wij de thuisclub de beste kans geven. Hansweert gaat naar Dosko 2 en moet berekend zijn op 'n nederlaag, want de Ber- genaren zijn niet mis. Middelburg 2 moet Zeelandia I bekampen. Voor beide elftallen 'n zware taak, waar bij de beste winstkansen bij Zee landia zijn. Zeelandia 2 krijgt Oranje op bezoek en zal zich met 'n nederlaag moeten tevreden stel len. Terneuzen 2 ontvangt Bres- kens en kan ten derde male winnen. Hulst moet o.i. om haar reputatie van den vorigen Zondag te hand haven van Vlissingen 2 winnen. Ten slotte krijgt IJzendijke tegen De Zeeuwen o.i. weinig te vertel len, zoodat een nederlaag in de lijn ligt. De ..Middelburg" ploeghet Zeeuwsche le klasse elftal, dat tot op heden nog geen winstpunten in de competitie behaalde Met Middelburg zijn wij begonnen, wij zullen er mee eindigen ook. Het bezoek aan Bleijerheide zal naar onze meening de eerste winstpunten niet ople veren en de groen-witten moeten zich op een moei lijke reis en een nederlaag voorbereiden. tien man, wist de Middel burg-ploeg, dank zij een groote dosis enthousias me, bij momenten M.V. V. totaal op eigen veld terug te dringen. Van de tweede-klassers heeft Vlissingen na het zeer bemoedigende begin tegen Terneuzen thans Een rumoerige wedstrijd tus- schen Middelburg en M.V.V. (O- 2). Kiekje uit den strijd voor het Maastrichtsche doel. De M. V. V. - keeper zuivert zijn doelgebied. Rond v. Hout's uurrecord. Onze lezers weten dat de geleerden het hier niet over eens zijn. Ten einde wat meer klaarheid in deze kwestie te brengen was Zondag j.l. de oud-recordhouder Oscar Egg te Roermond verschenen, teneinde de baan in het bijzijn van getuigen nogmaals te meten. Inderdaad bleek dat Egg ver onder de aangegeven lengte bleef, maar de oud-kampioen nam de maat van den cementen rand. terwijl de landmeter de roode lijn op de baan zelf had nagemeten. Waar heeft v. Hout nu gereden Veel helderder is de zaak er niet op geworden. Terneuzen klopt Axel met 30. Spelmo ment uit deze match voor het doel van Axel. Ook de tweede competitie-Zondag is weer achter den rug en bleef, evenals de vorige, niet zon der verrassingen. Niet onvermeld mag blijven 't betreurenswaardige incident gedurende den wed strijd MiddelburgM.V.V., waar de doelverdediger yan Middelburg zich, na herhaaldelijk mishandeld te zijn door een M.V.V.-speler, niet kon beheerschen en terug sloeg. Dit kost Middelburg waarschijnlijk, door de zeer zwakke leiding, welke de scheidsrech ter, die overigens de spelregels wel meester was, gaf, haar doelverdediger voor ettelijke wedstrij den, tenzij de strafcommissie van den K-N V.B., in aanmerking nemende de vele verzachtende om standigheden (de politie, die tegen den M.V.V.- speler proces-verbaal opmaakte wegens mis handeling, nam aan, dat de Middelburg-keeper uit zelfverdediging handelde) een andere zienswijze mocht zijn toegedaan. Het is evenwel een feit, dat het Middelburg de overwinning kostte en ondanks het harde zwoegen konden de Middel burgers geen doelpunten maken. Spelende met Middelburg met 02 door M.V.V. ge klopt. Spelmoment in het veld. Eén der Maastrichtenaren heeft kennis met den grond gemaakt wel teleurgesteld door zich in Ooster hout te laten kloppen met 31. Er is nog niet veel te concludeeren uit de beide uitslagen, doch wij vermoe den, dat 't Vlissingen volgende week tegen D sko niet al meevallen, daar deze ploeg in de eerste twee wed strijden geen verliespunt heeftgeboekt. Terneuzen bleef haar concurrente Axel de baas en wist een aardige 3O-overwinning te boeken. Het is te hopen, dat Terneuzen hiermee in gespeeld is, dan kan volgende week in Breda tegen De Baronie wel eenige winst behaald worden, dunkt ons. Evenzoo kan Axel zijn eersten thuis wedstrijd tegen Alliance in winst omzetten en wij hebben wel moed, dat dit voor de jonge tweede klassers de eerste overwinning wordt. Voor zoover bekend willen wij nog even de derde klassers de revue laten passeeren. Vlissingen 2

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27