Wat vrouwen interesseert 594 VRIJDAG 6 OCTOBER 1933 Veel nieuwe dingen, die uitkomen, zijn gemaakt van staalmen ziet stalen meubelen, zooals ledikanten, stoelen, tafeltjes, doch ook kleine artikelen, zooals lampjes, sieraden, toilet-artikelen, enz. De stalen artikelen zijn niet alleen verchroomd, doch vaak ook in de mooiste tinten gespoten met doffe of gladde lakverven. Dat staal alleen de menschen niet geheel voldoet, kan men waarne men bij de stalen meubelen, zooals stoelen, b.v., die thans bijna geheel bekleed zijn. De allernieuwste stalen stoelen hebben alweer iets anders, n.l. het afneembare kussen uit één stuk. Dit kussen is geheel in den juisten vorm ge maakt, zoodat men er prettig in rust. De zijkanten van den stoel zijn vast bekleed en als men het kussen wegneemt, dat alleen van boven vast zit, ziet u daaronder de spiraal-veeren, of de platte bandveeren. Deze stoelen zijn bekleed met tweed, of handweefstof. Onderaan ziet u het losse kussen uit één stuk, in een stoel met een houten frame. Ook bestaan er ruststoelen met veerende, uitneembare kussens, en waarvan de rug en de zitting verschuifbaar zijn, zoodat ze aan gepast kunnen worden voor iedere houding, die men wenscht aan te nemen. Deze ruststoel staat niet op onze teekening. Men Tiet hem vaak met opzij een opklap baar plankje, om een kopje op te zetten en een bak voor kranten. De stalen ledikanten kunt u bewonderen in verchroomd buizenmetaal, of gespoten met cellulose-lak. De nieuwste modellen hebben een mahonie of eiken paneel-bord aan hoofd en voeteneind. De ma honie paneelen staan zeer fraai bij den glans van het verchroomde metaal, en het ledikant kan ook heel goed tusschen mahonie meubelen geplaatst worden. Zoo wordt het metaal alweer samen gebracht met hout, een lied zonder eind dus. Het metalen bedtafeltje heeft een houten blad met een tweede, uitdraai- baar blad eronder. Vervolgens ziet u een Hein eenvoudig ver- chroomdlampje met een doorloopend rond kapje van het zelfde metaal. De melkglazen bol sluit precies in het half ronde kapje en straalt het licht zacht uit. De allernieuwste practische lampjes ziet u geheel bovenaan. Ze zijn van buizen metaal met metalen kapje, de stang kan hooger en lager geschoven worden, terwijl het tevens naar alle richtingen te draaien is. Het kapje is weer apart verstelbaar. U ziet het lampje uitgevoerd als staande leeslamp en als muurlamp, dienende voor de schrijftafel, of in de keuken boven het .'•-Ti' aanrecht of de werktafel. In den cirkel rechts onder aan ziet u een eenvoudig lampje op drie pootjes van geklopt en gelakt ijzer met eert transparant kapje daarnaast een poederbak, 25 c.M. in door snede, van in moderne kleuren en patronen gespo ten staal. Het deksel is voorzien van een stan daard en kan als toiletspiegel dienst doen. Geheel onderaan ziet u nog de moderne rijdende theetafel van hout met verstelbaren opstand en bovenbladhet blad in het midden kan uitge trokken worden. D. D. L. Herfstmantels Veel breitschwanz Het seizoen van de herfstmantels, die practische warme en toch niet 51 te warme mantels, die we vaak al noodig hebben in den nazomer, die we meestal tot ver in den winter kunnen dragen en die heel de lente door gewoonlijk onontbeerlijk zijn. De verschillende mode-shows, de verschillende modebladen en de uitstallingen van onze groote modezaken vertoonen zulk een verscheidenheid op het gebied der herfstmantels, dat het, zelfs en misschien juist als men over 'n ruime beurs te beschikken heeft, heel moeilijk valt om te kie zen. 'n Beperkte beursinhoud beperkt vanzelf ook al de keuze tusschen de vele nieuwe modellen. Er zijn echter 'n paar groote lijnen over het algemeen aangegeven. De meeste mantels zijn nauwsluitend, in prin- cessemodel. In plaats van 'n ceintuur zijn het „pinces", smalle plooitjes, die de taille doen aansluiten en indiener al'n ceintuur aanwezig is, dan omvangt die niet de geheele taille, maar dient ze slechts om, ofwel van voren, ofwel van achteren, of opzij het teveel aan ruimte in te houden. Verder hebben alle mantels 'n op de een of andere wijze verbreede schouder ijn. Er zijn weinig groote kragen. Het bont dient niet meer uitsluitend voor 'n hoog opstaan- den kraag en 'n paar groote manchetten, maar het wordt verdeeld voor schouder- Bontmantel van soepel, glanzend beige breitschwanz met wijde mouwen en kraag van geverfde vos. Van links naar rechts: Orijze wollen mantel, gegarneerd met Indisch Breitschanz. - Ensemble van geruiten rok met effen wolten jasje. Losse kraag van breitschwanz. Jasje met bijbehoorende moftasch van Indisch breitschwanz. garneering ert voor mouwgarneering, terwijl er in vele gevallen voor den kraag slechts weinig of heelemaal niets overblijft. Er zijn fraaie lange fluweelen mantels met bont- garneering. Er zijn mantels met 'n smallen bont- rand langs 'n vierkanten, op de schouders uit stekenden pas en eenzelfde bontrandje langs de polsen en opklimmend tot aan de ellebogen. Een ander model heeft zoo'n smal bontrandje langs den kleinen opétaanden kraag, langs de epau letten, doorgaand in,'n V-vorm op den rug en langs de manchetten. Er zijn ook mantels met kleine schouderkraagjes van bont, of met 'n bontrand langs 'n platten ronden kraag. Van de mouwen worden nog steeds bij voorkeur de ellebogen ge garneerd. Nauwsluitepde manchetten van bont klim men soms omhoog Ijot halverwege den bovenarm. Onze groepfoto vertoont ons 'n langen herfst- mantel en 'n paar ënsembles zooals ze vertoond werden op de renbajin van het Berlijnsche Grüne- wald. De lange mantel van grijs wollen Shetland is ge garneerd met Indische breitschwanz, dat op aar dige wijze de mouwen versiert en verder materiaal levert voor 'n paar epauletten, voor 'n kraag met revers en voor den rand van de bijbehoorende toque. Het ensemble van geruit rokje met effen man teltje heeft als garneering 'n losjes omgesla,gen kraag van breitschwanz. j De hierbij afgebeelde bontmantel toont aan, dat er toch ook nog wel groote kragen worden gedragen. Daarvan zal men, voorloopig tenminste, ook nog wel niet geheel afstand willen doen. In elk geval behoeven we nog niet te vreezen, dat we er met 'n grooten, warmen, flatteerenden kraag ouderwetsch zullen uitzien. Een zeer soepel en zacht beige breitschwanz leverde het materiaal voor dezen eleganten mantel. Hij is min of meer nauwsluitend in de taille. De mouwen met hun wijde doffen aan den bovenkant hebben weer het leeuwenaandeel der garneering. De kraag bestaat uit 'n grooten geverfden vos, waarvan staart en kop van voren samenkomen. PAULA DEROSE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 16