ZEEUWSCH NIEUWS Zeeuwsche Omroep 600 VRIJDAG 6 OCTOBER 1933 No. 19 Hallo I hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in wel ken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Ierseke, dat op de laatste vergadering der vereeniging tot bevordering van het oesterbedrijf burgemeester Gunning den leden op het hart gebonden heeft niet met oesters te morsen. Het om den hals binden van 'n slabbetje was misschien nog wel zoo practisch geweest Uit Tholen schrijft men ons, dat aldaar werd opgericht de Esperanto-club ,4a werda stelo" en nu vraagt men ons wat die vreemde woorden beteekenen. Na eenige diepgaande studies omtrent deze wereldtaal kunnen wij mededeelen, dat waarschijnlijk „Houdt den dief bedoeld is. Zoo spoedig mogelijk zullen wij echter een beëedigd trans- lateur opzoeken. De kantonrechter te Goes heeft vonnissen geveld in verband met overtreding van de paardenwet. Vermoed wordt, dat een stamboek-viervoeter gehinnikt heeft tegen 'n „ambtenaar in functie". Ter gelegenheid van het inhalen van den nieuwen burgemees ter te Rilland had men ook een lichtstoet samengesteld, waarin zelfs een paar dienstmeisjes voorkwamen, die als negerinnen optraden. Zóó groot was de animo voor dit feest, dat de me vrouwen haar personeel eigenhandig zwart gemaakt hadden. Bij andere gelegenheden maken de meisjes haar mevrouwen wel weer eens zwart. De eene dienst1 Uit Boschkapelle seint men ons belangrijke verhalen over de gerechtelijke vervolging van een burger, die bij iemand met de handen een binnenmuur ingedrukt had. 't Is bepaald jammer voor dezen „sterken man", dat het kabinet reeds gevormd is 1 Onder overweldigende belangstelling van autoriteit tot straat bengel aan toe heeft te Goes de tentoonstelling van de onge zonde iepen plaats gehad, 'n Pluimpje voor deze stad, die het Werk van barmhartigheid, dat het bezoeken van zieken immers is, zoo naarstig beoefent Uit Middelburg vernamen wij, dat bij het officieel afscheid van een verdienstelijk bestuurslid de af deeling Walcheren van de „V.P.Z." den vertrekkende twee alpaca eierdopjes aanbood. Eerst had men twee eieren willen geven, doch toevallig was de markt Donderdag wat hooger De politie te 's Heer Arendskerke heeft aan de Middelburg- sche justitie een inwoner uit Heinkenszand overgeleverd, die verdacht wordt van oplichting, gepleegd te Goes. Het interlocaal verkeer neemt ook op onze eilanden steeds toe 'n Provinciaal blad schreef dezer dagen „Als de reiziger van het Kortgeensche veer komt, en dan links opslaat naar de kom van de gemeente, krijgt hij direct een prachtig gezicht op de grootste vuilnisbelt van het dorp." Het is verblijdend te zien, hoe geestdriftig de pers de bevorde ring van het vreemdelingenverkeer in de hand werkt Men telegrafeert ons uit Wilhelminadorp dat op de „Veehoeve" een kalfje is geboren met vijf pooten. In dezelfde plaats is onlangs 'n auto met 'n reserve-wiel gesig naleerd, terwijl onlangs aldaar 'n voetbalspeler met twee armen in één wedstrijd tienmaal hands maakte Tot de volgende week, dames en heeren 1 Bij de opening van de iepenziekte-tentoonstelling in Schuttershof te Goes zie ook ons artikel poseerde een deel der officieele genoodigden voor ons. Zittend v.l.n.r. de Burgemeester van Goesmejuffrouw Wentde burgemeester van Middelburg, mr. Dieleman, lid van Gedeputeerde Staten, dhr. Lonckhuisen, directeur der Ned. Heide Maatschappij, prof Johanna Westerdijk, jhr. Quarles van Ufford, commissaris der Koningin in Zeeland, dhr. Van Dissel, voorzitter van het tentoonstellingscomité en directeur van het Staatsboschbeheer, mej. Dr. Christina Buisman, dhr. van Poeteren, inspecteur van den Plantenziektenkundigen Diensten mr. Dusseldorp, lid van Gedeput. Staten. Staande burgemeesters en afgevaardigden van eenige Zeeuwsche gemeenten. Bij de vischafslagplaats te Arnemuiden. De heer Rottier heeft na een 43-jarige ambtsvervulling officieel afscheid ge nomen als gemeenteveldwachter te 's Heer Abtskerke. De verhuizing. (Vlissingen). Verkeersobstakel De Stationsbrug te Middelburg, die ondanks de klachten van vele zijden nog steeds niet geëlectripceerd werd. Zulks zou een groote verbetering beteekenen. Bazaar te Biervliet. Ten bate van de muziekver. „Harmonie" werd te Biervliet een bazaar gehouden en op Zaterdag 30 Sept. door den burgemeester geopend. Groep van burgemeester, bestuur en damescomité na de opening van den bazaar. Een vroolijke „band" van plaatselijke musiceerenden luisterde 't feest op.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 22