SCH£ SPORT VRIJDAG 6 OCTOBER 1933 603 Een te groote nederlaag leed j.l. Zon dag Middelburg tegen Bleijerheide Met niet minder dan 17 werden de Zeeuwen huistoe gezonden. Er moet spoedig verbetering komen of de I A Zeeuwsche eerste-kiasser gaat recht- Y" streeks naar de onderste plaats, of liever blijft op de onderste plaats vastgenageld, jaren terug hebben wij hetzelfde spelletje gezien, alle wedstrij- V- den verloren en rechtstreeks naar de tweede klasse. Het is te hopen, dat er spoedig verandering komt, doch vooralsnog zien wij weinig lichtpunten. Als straks aanvoerder Vijgeboom nu ook nog uit 't doel moet verdwijnen, kan het wel eens tot groote débScles leiden en dan zal het niet zoo gemakkelijk zijn den eenmaal ver kregen achterstand in te loopen. Als wij even bekij ken met welke elftallen Middelburg I den strijd te voeren zal krijgen om van de onderste plaats weg te komen, dan moeten wij jammer genoeg zeggen, dat het lang geen gemakkelijk gezelschap is. De tweede-klassers brachten het er iets beter af, al moest dan ook het team van Terneuzen in Breda de vlag strijken. Het wil met de Terneuze- naren nog steeds niet erg vlotten. Het is weliswaar een kleine nederlaag, maar hoe het ook zij, de beide punten blijven in de handen van Baronie en het Het Dosko-heiligdom in groot gevaar. Even hierna passeerde de bal de doellijn. Moment uit den voetbalwedstrijd Vlissingen Dosko. De Dosko-keeper gepasseerddoch wegens buitenspel wordt geen doelpunt toegekend De keeper van Vlissingendien wij hier in actie zienwas tegen Dosko buitengewoon goed op dreef, waardoor de Vlissingers met 1—0 wonnen No. 19, De grootste verrassing bereidde Vlissingen ons. Dosko kreeg geen kans om eenig voordeel te beha len uit den strijd in de stad van De Ruijter. Wij hadden geen overwinning voor Vlissingen ver wacht en dat het er ook geducht gespannen heeft, blijkt wel uit den 10 uitslag. Men heeft ons ver teld, dat Dosko het beste voetbal speelde, doch nog altijd gaat het om de meeste doelpunten. Het reserve-elftal der Vlissingers deed het niet zoo goed en moest de meerdere erkennen in Hulst, waar met 20 werd verloren en dat ondanks het feit, dat twee goede Hulstersche spelers geschorst zijn. Keeper Cattoir en de spil Maas zijn door den K.N.V.B. tijdelijk op non-actief gesteld en dit is voor Hulst een geduchte handicap. Dat des niettegenstaande van Vlissingen 2 gewonnen werd, pleit voor de reserves. Als het zoo kon doorgaan met Hulst, hadden wij misschien volgend jaar een derden 2e-klasser aan dien kant. In Middelburg speelde Oranje, het oude Sassche Boys, dat van naam veranderd is, tegen Zeelandia II. De mannen in het rood-wit-blauw (waarom toch die onelegante mutsjes?) bleven met 1—2 in de meerderheid. Het was een gelijk opgaande strijd, waar de techniek lang niet het beste deel vormde. IJzendijke kreeg bezoek van De Zeeuwen en moest in deze Vlissingsche 'ploeg voorloopig zijn mee.rdere erkennen. Het is een groote uitslag 51 en wij moeten aannemen, dat het enthousiasme van IJzendijke het heeft moeten afleggen tegen beter spel van De Zeeuwen. Goes trad op eigen grond in het strijdperk tegen Zierikzee. Het is een zeer poover resultaat, dat de Goesenaren wisten te behalen. Wij hadden vast op een overwinning gerekend en het valt ons mee, dat Zierikzee het tot een gelijk .spel wist te brengen. Het is mogelijk, dat c e combinatie met Sinoto hieraan niet vreemd is. Goes wilde dit jaar eens extra zijn best doen voor het kampioen schap, doch dan zal er toch harder aangepakt, moeten worden, want met een eindspurtje alleen is het niet te bereiken. Hansweert verloor met 42 van Dosko 2, wat niet te verwonderen valt, daar Dosko 2 tot de sterksten gerekend moet worden. Tenslotte het minst mooie van dezen Zondag: Middelburg 2— Zeelandia I 0—7. Een onsmakelijke duw-, trap en smijtpartij, welke tot gevolg had, dat een 3-tal spelers naar het kleedlokaal "moest verhuizen op bevel van den goed leidenden scheidsrechter. De overwinning is verdiend, maar de uitslag is geflatteerd. Dergelijke wedstrijden zijn geen re clame voor het voetbalspel en wij begrijpen niet, dat er voetballers zijn, die, voor en na den wedstrijd heel vriendschappelijk met elkaar omgaande, niet kunnen nalaten om diezelfde vrienden in den wedstrijd te mishandelen. Strijd om den bal in den voet balwedstrijd VlissingenDosko. zijn de puntjes waar het om gaat. Axel daarentegen deed het, geheel volgens onze verwachtingen, beter en bleef meester op eigen terrein, door Alliance met 21 te kloppen. Bravo babies, dat is flink ge daan en het geeft moed voor de toekomst. Flink aanpakken, dan zien wij nog menigen concurrent sneuvelen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25