Rilland- Bath De installatie van burgem. Dominicus j82 VRIJDAG 6 OCTOBER 1933 No. 19 i Burgemeester 1 De Spaansche schatgraver Men kan het niemand kwalijk nemen Een ieder zoekt op aard zijn schat, Op straat, ter kermis, bij de buren, Of zelfs in een piaatjesblad 1 De een zoekt het in menschen-oogen, d'Ander in schoensmeer of in mest Een derde weer in planten drogen, Een vierde in een fluweelen vest.... Maar van de meesten gaat 't verlangen Naar geld, genaamd het aardsche slijk Men kan de heele wereld koopen, (Zoo denkt men) is men eerst maar rijk. Zoodat er velen op u loeren Schatgravers zijn er bij de vleet En hij mag dom zijn, het is zeker, Dat hij uw zwakke zijde weet Heil dus den mensch uit Arendskerke, Die aan den gouddorst weerstand bood 1 En die niet spoorslags in de armen Van den ducatenduivel vlood 1 Een schat nee, twee want óók de dochter Des gravers bood deez mede aan Per brief uit Spanje aangeboden, Met spoed voorbij zijn neus liet gaan Blijft nuchter, Zeeuwen, en vertrouwt slechts, Wat schat van arbeid geven kan Spanje is ver, en wie zijn duiten Dóar brengt, is een verloren man 1 Mooie groepen volgen in den stoet. De nieuwe burgemeester te midden van Raadsleden en familie na de installatie Met groot enthousiasme is de nieuwe burgemeester van Rilland Bath m de ge meente ontvangen. De blijde inkomste te Rilland met de muziek voorop. Zelfs een deputatie van negerland was tegenwoordig. Gcoote drukte bij aankomst van den stoet voor het Raadhuis te Rilland. Ook te Bath werd de burgemeester feestelijk ontvangen. De schoolkin deren zingen den burgervader toe.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 4