Pi BOKSMATCH 628 VRIJDAG 13 OCTOBER 1933 No. 20 „Dus je bent nu compagnon in die onderneming?" „Niet meer. Den dag nadat ik een paar duizend gulden mijn laatste in de zaak had gebracht, is de fielt er met de duiten vandoor gegaan. En ik zit met dat circus. Want natuurlijk bleek 't heele zaakje een sof. Met de dieren en met de menschen. Mijn wilde beesten hebben de mazelen of koliek, enfin, de dierenarts is bij mij als kind in huis. Met de menschen nog erger. Die komen niet naar mijn tent. Bovendien moet ik nog huur betalen, en gisteren is de elastieken man er met de dame met den baard vandoor gegaan naar een concurrent." „Heb je dan geen speciale attracties? Dat wil nog wel eens den loop er in brengen." „Precies, daarom heb ik nu Jumbo geëngageerd, negerbokser, wereldkampioen middengewicht. Hij zal demonstraties geven, en is bereid met iederen amateur, die zich aanbiedt, te boksen, mits niet meer wegend dan 75 Kilo. Heb jij misschien een goed idee, om in verband daarmee een stroom menschen te trekken Plotselinge inspiratie lichtte in Billy's oogen. „Dick, beste jongen, een plan 1 Zou jij kunnen boksen tegen Jumbo?" „Ik?" riep de liefdeszieke. „Dank je. Ik heb onzen zwarten broeder eens zien boksen. Hij zou me kraken." Mr. Billy Dew dacht na. „Je hebt gelijk," zei hij peinzend. „Maar toch ik geloof, dat ik een aar dig plannetje heb, om jou te helpen, Dick, en meteen Jim's circus uit den put te helpen. Afgezien nog van mijn artikel. Laat me even tijd." DÖÖR K. HAELÉN. Om maar met de deur in huis te vallen, Billy," zei Dick, licht blozend, „ik heb je hulp noodig in een liefdesaffaire. Ik heb het leelijk te pakken!" „Komt meer voor," uitte zich Billy Dew, de journalist van „De Ster". „Ken ik de dame?" „Ja, 't is de kleine Julie Eltexdale," antwoordde Bolt vlug. „Een prachtmeisje, Billy. Ze is positief het aardigste en liefste meisje ter wereld, zij is aanbidde. „Ja, dank je. De rest ken ik. Te pakken heb je 't zeker. Maar waar heb je mijn hulp voor noodig Wacht even, eerst een borrel bestellen. Dat geeft 'n anderen smaak in je mond." Mr. Dew wenkte den kellnër. „De kwestie is," verklaarde de man die het te pakken had, „dat Julie's vader alleen toestemming wil geven voor een huwelijk» als ik door mijn eigen, persoonlijke bemoeiingen vijfhonderd gulden ver dien. Je weet, Billy, dat de oude heer me 'n behoor lijk kapitaal heeft nagelaten, 't Is dan ook niet mijn financieele toestand, die Julie's vader ver ontrust. Maar hij staat er op dat een man, die zijn dochter wil trouwen, energie bezit, onverschil lig of hij kapitaal heeft of niet. En het verdienen van vijfhonderd pop moet daarvan het bewijs zijn." „Maar, kerel, wat heb ik daarmee te maken? Zie ze te verdienen en trouw." „Dat is 't 'm juist," riep Dick Bolt wanhopig. „Ik zie er geen kans toe. Jij hebt makkelijk klet sen. Ik vroeg Will Draker om advies, die zei dat het probleem boven zijn krachten ging, maar dat jij juist de man was die zou kunnen helpen." Op dit oogenblik kwam mr. William Draker de clubkamer binnen met een gast. „Juist, jou moeten we hebben 1" riep hij, Dew ontwarend. „Je kent immers Jim Fenwick nog Hij zit in een beroerde kwestie op 't oogenblik, maar ik zeg tegen hem: „kom mee naar Billy Dew, die weet „Nog een," mopperde Billy, Jim de hand druk kend „wat is er met jou aan de hand „Prachtig, Billy," riep mr. Draker opgewonden. „Zoo'n samenloop belooft iets goeds. Twee lui tegelijk om een beroep te doen op je intelligentie. Prachtige samenloop. Je redt Jim van den onder gang, zorgt dat de bruidsklokken luiden voor Dick, en je slaat er allicht nog een goed artikel uit voor „De Ster"." „Zoo zie ik het voorloopig nog niet," meende Dew. „Maar om te beginnen, laat eens hooren wat er met jou aan de hand is, Jim." „Dat is gauw gezegd, kerel. Een financieele cata strophe." „Wat! Alweer?" „Ja," onderbrak Draker. „Maar nu erg. Zou je aan hem zeggen, Billy, dat die snaak op 't oogen blik eigenaar van een- circus is „Ik heb zooiets gehoord. Hoe is dat gekomen, Jim „Ik zal 't je gauw vertellen. In den oorlog lag ik in het hospitaal naast een artist, die altijd zoo hoog opgaf dat je in een circus veel geld kon verdienen, dat ik op 't laatst aangestoken werd door zijn geestdrift. Toevallig las ik een paar maan den geleden een advertentie, waarin een compagnon gevraagd werd voor een goed circus. Om het ver haal kort te maken, ik ben er op ingegaan en tot overeenstemming gekomen met dert adverteerder die Olympic Hall had gehuurd voor zijn circus". Drie weken later toonde Billy Dew een adver tentie in De Ster aan William Draker. Zij vermeld de, dat voor het Mammoeth-circus speciaal was geëngageerd Jumbo, wereldkampioen bokser mid dengewicht, die alle amateurs van hoogstens 75 Kilo uitdaagde om 500 gulden te verdienen, als zij het één ronde van drie minuten uithielden tegen den zwarten bokser, zonder knockout gesla gen te worden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 20