No. 20 VRIJDAG 13 OCTOBER 1933 629 seinlichten. Het publiek ging naar huis, zich be wust, dat 't dramatische tooneelen had bij gewoond, vele malen den toegangsprijs waard dien zij be taald hadden. Twee uur later, na zijn artikel voor De Ster geschreven te hebben over de verbazingwekkende gebeurtenissen in het Mammoeth-circus, kwam mr. Billy Dew de rookkamer van de club binnen en voegde zich bij zijn vriend, William Draker. „Wel, beste kerel, nu tevreden informeerde hij, met natuurlijken trots. „Morgen een groot artikel in De Ster met foto van Dick Bolt, die het geld ontvangt. Het geval wordt uitvoerig beschreven. Trouwens, op straat hoor je al niet anders. De publieke aandacht wordt nu zoo geweldig gevestigd op Jim's circus, dat ik overtuigd ben, dat het weken achtereen uitverkocht zal zijn." „Prachtig gedaan, kerel. Jouw artikel zal de zaak een reuzenduw in de goede richting geven. Maar zal Dick's aanstaande schoonvader aannemen, dat Dick de 500 gulden verdiend heeft Ik bedoel, Dick zou nooit gewonnen hebben, als de leeuw den nikker niet had weggejaagd." „Dat geeft niets. Aan de voorwaarde is voldaan hij heeft in den ring gestaan, drie minuten nadat de gong-klonk. Bovendien heb ik er in mijn artikel uitdrukkelijk op gewezen dat de moed, om in den ring te blijven, met den leeuw in zijn directe na bijheid, grooter is dan die welke vereischt wordt om tegen een bokser uit te komen, wie dan ook. Dat alleen was den prijs waard. Julie's vader zal heusch tevreden zijn. Ik durf wedden, dat Dick over een paar maanden zijn bruiloft viert." „Ik geloof, dat je gelijk hebt. Maar hoe kwam het dat de leeuw regelrecht op Jumbo afkwam, en ieder ander negeerde Billy Dew grinnikte. „Wel, wat dat betreft hadden we de zaak eenigszins voorbereid," zei hij. „'t Was een klein idee van me zelf. In de menagerie was een neger-helper. Jim Fenwick en ik hebben hem een paar weken lang in bokscostuum gestoken en hem zoo een paar keer per dag in Pharao's kooi gestuurd om hem lekkere beetjes te voeren. Het resultaat was natuurlijk dat het beestje een neger in bokscostuum in verband bracht met voedsel. Toen hij dus in de arena was gelaten, ging hij regelrecht op Jirmbo af, in de hoop een paar lekkernijen te krijgen." „Bij mijn ouwe tante !Wat een reuzen-idee!" riep William Draker. ,,'t Was, geloof ik, niet kwaad," antwoordde Dew bescheiden. „Dat Jumbo de bedoelingen van Pharao verkeerd uitlegde, is toch ten slotte onze schuld niet." „Maar bestond er geen gevaar dat de leeuw een van de menschen had aangevallen Pharao Iemand aanvallen Man, maak me niet aan het lachen. Dat arme, oude beestje is zoo tam als een konijn. Die is oud en kindsch. Laat ik je vertellen, dat-ie een paar weken geleden bijna een zenuwtoeval kreeg, toen er een muis in zijn kooi sprong. Hij zat in den versten hoek te bibberen als een juffershondje. Zoo'n gevaarlijk monster is Pharao." Mr. Draker barstte in hartelijk lachen uit. „Billy," zei hij, „je hebt dat zaakje in meesterstijl uitgevoerd. Maarwaren de banknoten, die Dick Bolt kreeg, echt „Wis en zeker! Absoluut!" „Ik vraag het maar, omdat Jim Fenwick er nu niet bepaald zoo goed voor stond, dat hij 500 gulden kon uitloven." „Nou, omdat ik Ihet heele idee geopperd heb, voelde ik me verplicht die 500 pop uit te leggen." „Wat Had je dan voor dat grapje 500 gulden over? Dat is toch...." „Tijdelijk maar, ouwe jongen tijdelijk maar. De kwestie is, dat ik, als resultaat van die grap, vanavond 'n weddenschap van precies 500 gulden heb gewonnen. Ik had gewed, dat Dick Bolt drie minuten in den ring zou blijven en den prijs zou incasseeren." „Wel verdraaid I Met wien heb je gewed „Wel, strikt onder ons gezegd, Will degene, met wien ik die kleine weddenschap maakte, was Dick Bolt zelf minuten volgens de voorschriften van den boks- bond. Als de uitdrager nog op zijn voeten in den ring staat, drie minuten nadat de gong heeft geslagen, heeft hij den prijs van 500 gulden ver diend." „Goeie, ouwe Cecil," mompelde Billy tegen Will Draker. „Hij doet 't goed. Ik heb hem van een en ander op de hoogte gebracht." Mr. Dell inspecteerde touwen en handschoenen, ging op zijn plaats buiten den ring zitten en gaf een teeken. De gong klonk de neger en de on bekende amateur ontmoetten elkaar in het midden van den ring en maakten zich gereed te beginnen. Een gemompel steeg op uit het publiek, nu het begreep wat een hopelooze match dè blanke begon. Vergeleken met den zwarten reus leek Bolt een ineengeschrompeld menschje. De grinnik rond Jumbo's lippen bewees, dat hij de heele affaire met één slag dacht af te doen. Maar twee of drie seconden waren nauwelijks verloopen sedert de gong klonk, toen een stem brulde van de zijde waar de hokken der wilde dieren waren. „Pas opPas op Pharao is losgebroken Meteen zagen de ontstelde toeschouwers een grooten leeuw in de arena verschijnen, die regel recht op den ring aanhield. Eén sprong, en hij stond op het tooneel. De neger zag het, lietzijn han den zakken en liep in ontzetting achterwaarts naar zijn eigen hoek. De leeuw ging hem direct achterna, scheen hem bij de han den te willen grijpen. Nu ga ven de zenuwen van Jumbo het op. Met een gil sprong hij over de touwen in panischen schrik holde hij de arena door en verdween door den artistenuit- gang. Pharao, zijn voorpooten op de touwen, keek de verdwij nende figuur na met 'n blik, die verwijt en te leurstelling uit drukte. Het publiek gilde in een uiterste van opwinding en schrik sommigen drongen naar den uitgang, maar anderen, vooral die van de hooger gelegen rangen, stonden op, elk oogenblik gereed om te vluchten, maar door brandende nieuwsgierigheid gedwongen om te zien wat er verder, zou gebeuren. Bolt bleef kalm in het midden van den ring wach ten op den terugkeer van zijn tegenstander. Ook de scheidsrechter, af en toe op zijn horloge kijkend, bleef moedig op zijn post. Plotseling stoven de bewakers, voorop de dresseur, de arena binnen. De dresseur knalde met zijn zweep, de wakers dreigden met ijzeren stangen. Voor hun geschreeuw en gezwaai kroop de leeuw terug, en he lukte hem in zijn kooi terug te drijven. Een paar seconden later klonk de gong, het einde van de ronde ver kondigend, ofschoon weinigen van het opgewonden publiek de beteekenis er van dadelijk begrepen. Het rumoer stierf eindelijk echter weg, waarna Dell zich verstaanbaar kon maken. Hij kondigde met stentorstem aan, dat de uitdager nog op zijn voeten in den ring stond, zijn tegenstander ver dwenen was, zoodat hij geen andere uitspraak kon geven, dan dat de onbekende amateur den prijs van 500 gulden had verdiend. Tevens was hij nu gemachtigd mede te deelen, dat de uitdager mr. Dick Bolt was en dat hij een zeer romantisch motief had voor z'n ontmoeting met Jumbo.Mogelijk zou de wedstrijd eenigszins anders afgeloopen zijn, indien niet de leeuw zijn onverwacht entrée had gemaakt, maar het resultaat was tenslotte het resultaat aldus de scheidsrechter. Daarna volgde het overhandigen der 500 gulden door Jim Fenwick aan Dick Bolt onder het flitsen der blik- „Zie je," zei Billy, „dat zal de zaak, zoo gezegd, op stoot brengen. Ik schrijf een berichtje dat de uitdaging is aangenomen en dat een onbekende amateur Jumbo a.s. Woensdagavond zal ontmoe ten." „Dick Bolt is die onbekende amateur natuur lijk „Knappe kerel ben je. Precies geraden." „Hoe is dat mogelijk Ik veronderstel, dat je Jumbo hebt omgekocht om de match te verlie zen." „Omkoopen Jumbo Probeer dat eens bij hem. Je ligt in het ziekenhuis vóór je uitgesproken hebt." „Maar die arme Dick dan Man, die houdt het geen halve minuut tegen zoo'n menschelijken cycloon als Jumbo." „Kom Woensdagavond in het Mammoeth- circus," zei Billy glimlachend, „en je zult iets bijzonders zien." Het circus was nauwelijks half vol, toen Billy Dew en Will Draker dien Woensdagavond hun plaatsen innamen. Zij hadden de rij alleen. Toe gegeven moet worden, dat de eerste helft der voorstelling niet veel bijzonders was. Voor nog geen half gevuld circus met een apathisch publiek /e prettige vrijheid van de baby-jaren is voorbij. De school kfi hen pgenomen, zij voelen na de eerste wetten en regels telke hen aan tijd en plaats binden, het leven buiten moeders «lis is nu begonnen maar de eerste kennismaking valt nogal de school is vriendelijk ingericht, en de juffrouw leert hun ■vlei leuke dingen om te teekenen en kleuren en uit te knippen. konden de artisten hun topprestaties niet leveren zelfs de leeuwen en tijgers gaapten in de meest opwindende scènes. T)e grollen van den clown wer den door het publiek ontvangen met een ijzig stilzwijgen. Na de pauze werd in het midden van de arena een tooneel opgeslagen, afgezet met touwen. Mr. Jim Fenwick betrad het tooneel, stak een hand op in een volkomen overbodig verzoek om stilte, en begon „Dames en heeren, ik heb het groote genoegen u zoo dadelijk voor te stellen Jumbo, wereld kampioen bokser middengewicht, en u tevens kennis te geven, dat zich een amateur heeft aan geboden om den prijs te verdienen van 500 gulden, uitgeloofd door de directie. Hij verzoekt evenwel zijn incognito te bewaren tot na de voorstelling. Ik kan er nog aan toevoegen, dat mr. Cecil Dell van „Het Sportnieuws" als scheidsrechter zal optreden." Hij gaf een teeken naar den artisteningang en de neger Jumbo, gehuld in een kleurigen mantel, betrad den ring. Hij wierp den mantel af en stond in bokscostuum, een geweldig sterke en gespierde vechtmachine. Onmiddellijk daarna verscheen Dick Bolt, eveneens gehuld in een mantel. Hij wierp dien af, waarna Cecil Dell het woord nam. „U weet, dames en heeren, dat er één ronde is van drie

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 21