Zeeuwsch nieuws 632 De Muziek-vereenig ing Oefening kweekt Kunst' te Westkapelle, die dit jaar haar 25-jarig jubileum viert, organiseerde een bazardie Vrijdag avond door den Burgemeester geopend werd. Op de foto ziet U de ver- -eeniging met Burgemeester en comité. Majoor Gonseman te Ovezande vierde de vorige week onder veel belang stelling zijn zilveren jubilé als rijks veldwachter. Te Vlissingen ontstond in den nacht van Vrijdag op Zaterdag brand in het oude Beursgebouw, waarin na de restauratie een café-restaurant was ondergebracht. Een nachtelijke foto van den uitslaanden brand tijdens het blusschingswerk. Onder het geredde meubilair. Twee zalmslaatjes prijken nog in de bordjes op de tafeltjes van het restaurant, die buiten waren gebracht Hallo hallo hier is de persdienst schen Omroep. Het verder vertellen v ken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Graauw zoowel als i daar door ritsen sprekers gesproken is Vlaamsche kanalen-vraagstuk. Waar zooveel spraakwater vloeit, zijn inderdaad kanalen noodig om watersnood te keeren. De gemeenteraad van Zierikzee heeft, op verzoek van de ver- eeniging tot verbetering van het geitenras, het schitterend besluit genomen om maatregelen te treffen tegen oude bokken. De herfst heeft de groene blaadjes reeds verwijderd Het Zeeuwsch genootschap der Wetenschappen heeft officieel de volgende aanwinsten vermeld baksteen oude Zeeuwsche keukenkachel misvormde glazen flesch mutsenplankje en gebarsten tabakspijpje. Zeeuwsche najaarsschoonmaak I Een handelsreiziger uit Rotterdam is te Nieuwland met zijn auto tegen 'n boom gereden en twee collega's van hem uit dezelfde stad torpedeerden met hun wagen den locaaltrein bij Kwaden- damme. 'n Goede vertegenwoordiger mag niets onbeproefd laten om nieuwe connecties aan te knoopen Men seint ons uit Sas van Gent De gemeenteraad heeft de politieverordening zóó gewijzigd, dat het voortaan mogelijk is eventueele radio-storingen direct „uit den weg te ruimen". Het is nog een twistvraag of men de gemeentereiniging dan wel de stratenmakers met deze karwei zal belasten. Uit Oostburg bereikte ons het bericht, dat bij de politie aan gifte gedaan is van de mishandeling van 'n hond. Het dier was den eenen dag van huis gegaan en kwam den anderen dag bloe dend thuis. Men gelooft niet, dat een Oostburger tot zooiets in staat is. Waarschijnlijk heeft 't beest 'n dagje kermis gehouden te Oss Uit Noord-Beveland schreef men ons, dat het Brug-comité reeds de som van f 171ingezameld heeft. Men zou dus reeds voor 'n kwartaal 'n brugwachter kunnen aanstellen. De animo voor het plan is reusachtig groot. De schooljeugd oefent zich reeds met „ezelbruggetjes." Te Krabbendijke is j.l. Zaterdag een wielerwedstrijd gehou den. Daar een der deelnemers de Engelsche ziekte gehad had, 'n andere renner pas hersteld was van de Spaansche griep en 'n derde in Argentijnsch vleesch handelt, kon men „de ronde" met recht internationaal noemen Te Middelburg heeft een mejuffrouw uit Domburg een lezing gehouden over „Onze tranenrijke voorouders". Er werd zeer gelachen door het publiek. Erg ten onrechte Wanneer men menig exemplaar van zijn medeschepselen bekijkt, wordt het duidelijk, dat onze voor ouders zoo'n nageslacht om te huilen vonden De politie te Biezelinge verbaliseerde negen jongens, die bal dadig hadden gedaan bij het afscheid van het schoolhoofd. Spontane jeugdvreugd wordt nooit gewaardeerd Tot de volgende week, dames en heeren 1 De brandweer had den ernstig uitzienden brand spoedig onder de knie, zoodat het torentje vermoedelijk kan wor den behouden. Een kijkje van het gebouw na den brand. Te Middelburg werd Zaterdag een wielerwegwedstrijd voor het eerst in deze omgeving gehouden, waar voor veel belangstelling bestond. Een foto van den start. mïifrP-.Yf?.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 24